jakość.001

Kolejny rok z rzędu firma Black Point SA odebrała godło Jakość Roku w kategorii Produkt. To niezwykłe wyróżnienie wrocławskiej firmie przyznano za materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących. Możemy z dumą przyznać, że jest to najlepszy sposób uhonorowania naszego zaangażowania w produkcję.

W historii całego konkursu marka zdobyła już 7 statuetek, z czego aż cztery są najważniejszym odznaczeniem dowodzącym jakości produktu na rodzimym rynku. To przede wszystkim wynagrodzenie ciężkiej pracy całego zespołu Black Point S.A., który dokłada najwyższej wagi do jakościowej polityki polskiego producenta.

– Za punkt honoru postawiliśmy sobie, by standardowej działalności związanej zarówno z projektowaniem, produkcją, czy też dystrybucją materiałów eksploatacyjnych towarzyszyło drobiazgowe przywiązanie do polityki jakościowej – zdradza Piotr Drzewiecki, menedżer marketingu w Black Point S.A. – Nacisk na jakość rokrocznie się opłaca, bo jako jedni z pierwszych w branży uzyskaliśmy najważniejszy certyfikat jakości, potwierdzający zgodność działalności firmy z międzynarodową normą ISO 9001. To dla nas najlepszy zwrot inwestycji w nieustanne procesy doskonalenia jakości produktów Black Point.

Wręczenie statuetki odbyło się pod koniec marca br. podczas I Europejskiego Kongresu Jakości, w trakcie którego wyróżnienia wręczono już po raz 9. Od chwili oddania w ręce wygranych pierwszych statuetek, ocenie audytorów poddaje się coraz więcej firm konkurujących między sobą w swoich branżach. Tym bardziej wyjątkowe to dla nas wyróżnienie, bo wiedząc że Black Point jest wciąż najlepszy, mimo rosnącej konkurencji, pozwala nam nabierać świeżego wiatru w żagle i coraz skuteczniej podnosić standard naszej produkcji. To w konsekwencji przekłada się na satysfakcję klientów.

Konkurs nadzoruje Fundacja Qualitas Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych, która jako jedyna w Polsce uzyskała honorowy patronat European Organization For Quality z siedzibą w Brukseli. Jak już wspomnieliśmy, konkurs jest otwarty i może do niego stanąć każda firma zainteresowana potwierdzeniem jakości produktów, usług, a także na działań na rzecz ekologii i innowacyjności.

Kapituła konkursu w swojej pracy pod ocenę bierze m.in.: merytoryczne wskaźniki jakościowe, systemy ISO, wewnętrzne systemy kontroli jakości, certyfikaty firmy i marek. Eksperci sprawdzają też niezbędne atesty czy zaangażowanie pracowników w system kontroli jakości, rolę i miejsce polityki jakościowej w misji i celach rozwojowych przedsiębiorstwa, a także wiele innych.