BLACK POINT wspiera akcję ,,POMÓŻ DZIECKU” od roku 1999

Dzisiejszy wpis ma dla nas wyjątkowe znaczenie i jest niezwykle bliski naszym sercom:)

Opowiemy Wam działaniach charytatywnych, które aktywnie wspieramy. W pierwszej kolejności przedstawimy niezwykłą inicjatywę, którą wspieramy już od 20 lat. Mowa tutaj o fundacji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, która w 2019 roku obchodziła 100-lecie swojej działalności. W ciągu tych kilkudziesięciu lat inicjatywa zmieniała nazwę (na samym początku, w 1919 roku, nosiła nazwę Robotnicze Towarzystwo Przyjaciół Dzieci) oraz była zamykana (1952 roku władze krajowe zlikwidowały Towarzystwo). Na szczęście już w 1957 roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zostało ponownie reaktywowane. Od tamtej pory fundacja jest aktywnym rzecznikiem praw dziecka, dodatkowo chroni i promuje ich prawa, mając na uwadze obowiązki oraz uprzywilejowania ich rodziców i opiekunów. Dla organizacji najistotniejsze jest dobro dziecka, które zawsze stawia się na pierwszym miejscu. Aktualnie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest ogólnopolskim, pozarządowym stowarzyszeniem pożytku publicznego, które posiada osobowość prawną oraz zrzesza osoby fizyczne i prawne działające na rzecz i dla dobra dzieci.

 

 

Zakres działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest naprawdę szeroki, obejmuje on m.in.: pomoc opiekuńczo-wychowawczą, materialną, socjalną, edukacyjną. Dzięki temu organizacja pomaga wielu dzieciom, które napotkały w swoim życiu różne przeszkody.

Wiele miejsca w działalności Stowarzyszenia zajmuje organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie różnorodnych akcji wypoczynkowych w różnych częściach kraju. Są to nie tylko wakacje, zimowiska, biwaki czy rajdy i wycieczki krajoznawcze ale także turnusy zdrowotne, rehabilitacyjne, terapeutyczne i sportowe.

Dla swoich podopiecznych organizują również cykliczne zabawy okolicznościowe  z okazji „Dnia Dziecka” i mikołajek, a także imprezy turystyczno-kulturalne, konkursy, warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczne, teatralne i sportowe, pomoc w nauce i wiele innych.

Cytując przedstawiciela stowarzyszenia: Na przestrzeni 100 lat celem działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci było i jest nadal inicjowanie, i popieranie wszelkich form pomocy dzieciom i młodzieży. Nie sposób wymienić wszystkich naszych działań na ich rzecz i nie sposób pomóc wszystkim, ale uśmiech i radość choć garstki naszych podopiecznych sprawia, że nabieramy chęci do dalszych działań.”

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci to wyjątkowa fundacja, którą mamy zaszczyt wspierać od 1999 roku. Wierzymy, że dzięki temu niesiemy realną pomoc potrzebującym dzieciom.

Ostatnie wpisy: