打印

Zgodnie z ideą ciągłego rozwoju, firma Black Point wchodzi na coraz to nowe pola działalności. Największy w Polsce niezależny producent alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek nawiązał współpracę z chińską marką Pantum, dzięki czemu stał się jej oficjalnym dystrybutorem.

Marka Pantum to jeden z najmłodszych graczy na międzynarodowym rynku producentów drukarek. Należy ona do Seine Technology, grupy znajdującej się wśród największych globalnych producentów materiałów eksploatacyjnych do drukarek, natomiast jej partnerem strategicznym jest Legend Capital, właściciel największego producenta komputerowego na świecie – Lenovo Group.

– Podobnie do nas, Pantum również stawia na innowacje, niezależność i własne rozwiązania – komentuje współpracę Marcin Kubacki, wiceprezes firmy Black Point SA. – To doskonała sytuacja dla obu stron. Polski lider, który będzie autoryzowanym dystrybutorem wschodzącego producenta drukarek – to może być przepis na wspólny sukces. Pantum produkuje świetne drukarki, a my świetne materiały eksploatacyjne, to sytuacja korzystna biznesowo dla obu stron.

W podobnym tonie wypowiada się przedstawiciel firmy Pantum. – Black Point został naszym autoryzowanym partnerem w Polsce, gdzie rynek wciąż skrywa ogromny potencjał, szczególnie w tej branży. Jeśli połączymy ich zaangażowanie, poświęcenie i ciężką pracę z naszym stabilnym rozwojem i wciąż poszerzającym się portfolio produktowym, mamy szanse na stworzenie idealnego partnerstwa rynkowego – tłumaczy wicedyrektor wykonawczy Pantum Printer Business Unit Remond.

„Pantum” to zlepek dwóch chińskich znaków oznaczających „przeć do przodu” i „świetlaną przyszłość”. Pierwsze urządzenie marka zaprezentowała w 2010 roku, a od tamtej pory na rynku jest już ponad milion egzemplarzy drukarek z logo Pantum. W ofercie firmy znajdują się obecnie 3 serie laserowych urządzeń monochromatycznych, natomiast do końca 2016 roku planowane jest wprowadzenie drukarek kolorowych. Wszystkie produkty firmy Pantum tworzone są w oparciu o autorskie, opatentowane rozwiązania technologiczne.