🌸 Łap wiosenne okazje! 12% rabatu z kodem WIOSNA | 30 dni na bezpłatny zwrot | Wniesienie pod same drzwi 💪🏼

Czy wiesz, jak czyścić biurko i fotel biurowy? Wskazówki i najczęstsze błędy

2022-09-16
Czy wiesz, jak czyścić biurko i fotel biurowy? Wskazówki i najczęstsze błędy

Jak czyścić meble z płyty?

Płyta to najpopularniejszy materiał, z którego robi się dziś meble biurowe, w tym regały, szafki i właśnie biurka. Współczesne płyty meblowe mają różną jakość, ale zakładamy, że nie oszczędzałeś nadmiernie i kupiłeś meble z solidnej i wytrzymałej płyty dobrego producenta. Jak czyścić biurko z płyty?

Płyta meblowa jest odporna na plamy. Ślady po kawie, herbacie czy, powiedzmy, winie (Zakładamy, że powstały po godzinach pracy, prawda?) wystarczy z reguły wytrzeć wilgotną ściereczką, by znikły. Szmatka czy gąbka powinna być delikatna, bo płytę dosyć łatwo się rysuje. Nie używaj druciaków i szorstkich gąbek. Najlepszy efekt uzyskasz, czyszcząc powierzchnię biurka ściereczką z mikrofibry.

Czego nie można stosować przy czyszczeniu mebli z płyty? Domestosa i innych środków z dodatkiem chloru oraz substancji wybielających. Proszku do prania i różnych środków do szorowania. Odkamieniaczy i innych żrących preparatów – bezpowrotnie zniszczą powierzchnię mebla.

Co jednak zrobić, gdy zwykła szmatka z wodą nie wystarczy, by usunąć zabrudzenie? Możesz użyć wody z płynem do mycia naczyń lub, wygodniejszego w użyciu, specjalistycznego detergentu kupionego w sklepie. Najlepiej stosować wysokiej jakości środki profesjonalne, które są też najbardziej wydajne. Sprawdź np. te, które kupisz w sklepie Voigt. Znajdziesz tu preparaty do ogólnego użytku i takie, które możesz stosować na różne rodzaje powierzchni.

Jakiego błędu nie popełnić przy czyszczeniu mebli z płyty? Nie używaj za dużo wody i nie zalej blatu – szybko powstają wtedy nieestetyczne wybrzuszenia. 

 

Jak czyścić szklany blat biurka?

Szkło to fantastyczny designerski materiał, który coraz częściej występuje jako blat mebli. Coś o tym wiemy – możesz u nas zamówić białe lub czarne biurka ze szklanym, elektrycznie podnoszonym blatem, takie jak np. biurko O’DESQUE. Jak czyścić szklane biurko lub inny mebel, który ma szklany blat? 

Szkło ma mnóstwo zalet i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Zwłaszcza biurko O’DESQUE, którego blat jest ze szkła hartowanego, odpornego na zarysowania i wysoką temperaturę.

Szkło najlepiej czyścić, gdy pokój jest zacieniony – unikniesz wtedy wahań temperatury, które mogą spowodować pęknięcie szklanego blatu (zwłaszcza gdy Twoje biurko to nie O’DESQUE). Nie wolno też czyścić szkła lakierowanego od strony lakierowanej, czyli od spodu.

Jeśli blat jest zakurzony, po prostu przetrzyj go szmatką zanurzoną uprzednio w letniej wodzie. Jeśli widzisz większe zabrudzenia, a także tłuste plamy czy odciski palców, możesz użyć wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub specjalistycznego płynu do szklanych powierzchni. Nie używaj szorstkich gąbek i druciaków. Najbardziej odpowiednia jest delikatna ściereczka lub gąbka.

Do szklanego blatu biurka (i innych szklanych części mebli) nie wolno wykorzystywać żrących środków, preparatów z dodatkiem ścierających drobinek i tych na bazie chloru. Wykonuj miękkie, koliste ruchy (bez ostrego punktowego „tarcia” brudnej powierzchni). A po wszystkim wytrzyj szkło do sucha czystą i miękką szmatką. Tyle!

 

Jak czyścić fotel biurowy?

Jeśli umyłeś już biurko, pozostał Ci mebel, o którym zapomina się najczęściej. Jak czyścić fotel biurowy? Najbardziej problematyczne jest tapicerowane siedzisko i oparcie. Najpierw trzeba je porządnie odkurzyć. Jeśli dbasz o swój fotel i regularnie go odkurzasz, inne, bardziej inwazyjne czyszczenie może w ogóle nie być konieczne!

Jeśli jednak mleko się rozlało (a raczej kawa), użyj wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub delikatnego płynu do prania ubrań. Możesz też wykorzystać specjalistyczne środki do odplamiania tapicerki – znajdziesz je w wielu sklepach z meblami.

Pozostałe elementy krzesła wyczyść wodą z płynem do mycia naczyń lub użyj profesjonalnego preparatu do powierzchni z tworzywa sztucznego. To nic trudnego, ale pamiętaj, aby zajrzeć we wszystkie zakamarki, także pod podłokietniki, w okolice kółek czy pod podstawę Twojego fotela.

pixel