Jaka jest różnica między tonerem i bębnem?

Drukarka to urządzenie, które towarzyszy Ci w pracy każdego dnia? Niezależnie od tego, czy korzystasz z niej w biurze, drukując stosy ważnych faktur i dokumentów, czy używasz jej do wydruków rozmaitych materiałów edukacyjnych do szkoły lub na uczelnię to zrozumiałe, że od swojego urządzenia drukującego wymagasz niezawodności i gotowości do pracy w dowolnym momencie, gdy tylko pojawia się taka potrzeba. Aby tak było, oprócz dobrego sprzętu, ważna okazuje się także jego właściwa eksploatacja oparta na regularnej wymianie części zamiennych: przede wszystkim bębna światłoczułego i tonera. Czym jest toner? W jaki sposób różni się od bębna drukarki? W tym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości na ten temat. Sprawdź! 

Co to jest toner?

Toner to zdecydowanie najczęściej wymieniany element w drukarkach laserowych, będący w nich odpowiednikiem tuszu. Ma formę sproszkowaną i znajduje się wewnątrz laserowego kartridża, zapewniając odpowiednią barwę druku i jego wysoką jakość. Kiedy toner jest na wyczerpaniu, wydruki stają się wyblakłe, a po pewnym czasie całkowicie nieczytelne. Jak zatem widać, toner to kluczowy element w drukarce, bez którego drukowanie jest po prostu niemożliwe. 

 

Dodatkowo używanie drukarki z tonerem wiąże się z kilkoma korzyściami, m.in.: 

 

  • niższym kosztem eksploatacji w porównaniu z drukarkami atramentowymi wykorzystującymi tusz
  • większą trwałością, 
  • w przeciwieństwie do tuszów, które mają tendencję do zasychania, toner nie wykazuje takich właściwości. 

Co to jest bęben drukarki?

Bęben stanowi integralną część drukarki laserowej, działającą na zasadzie kserografii i dzięki temu umożliwiającą przenoszenie obrazu z tonera na papier. Podczas pracy bębna zużyciu ulega wałek elektrograficzny, czyli jego warstwa światłoczuła. Momentem sygnalizującym konieczność wymiany bębna światłoczułego w drukarce jest pogorszona jakość wydruku, zwłaszcza niedokładne odwzorowywanie konturów czy innych drobnych elementów. 

 

Bęben umieszczany jest w drukarce laserowej na dwa sposoby. Pierwszym rozwiązaniem są urządzenia, wykorzystujące system oddzielnego bębna i tonera. Drugi sposób to natomiast drukarki, w których bęben pozostaje zintegrowany z tonerem. Umiejscowienie tych dwóch części wpływa na koszty eksploatacyjne drukarki, ponieważ w trakcie drukowania zużyciu ulega nie tylko barwny proszek, ale również warstwa światłoczuła bębna. Chcesz wybrać dobry jakościowo i tani w utrzymaniu sprzęt drukujący do swojego biura lub domu? Sprawdź nasz aktualny ranking drukarek tanich w eksploatacji

 

Drukarka okazuje się coraz bardziej niezbędna zarówno w przestrzeni biurowej, jak i w prywatnym zaciszu domowym. Mając solidny sprzęt drukujący, nie musisz obawiać się przykrych niespodzianek i zajmować sobie głowy tym, czy uda Ci się wydrukować potrzebne materiały na czas. Tonery i bębny do drukarki dostępne w sklepie Black Point zapewnią dodatkowo przyjemną eksploatację sprzętu tak, byś zawsze miał go w gotowości. Nasze materiały eksploatacyjne to bowiem synonim ponadprzeciętnej wydajności i najwyższej jakości, co kierowani poczuciem odpowiedzialności za zadowolenie naszych Klientów poświadczamy dożywotnią gwarancją na nasze produkty. Dodatkowo do ich produkcji podchodzimy z dużą troską o środowisko, stawiając na zrównoważoną produkcję. Dzięki produktom Black Point uczynisz swoje drukowanie jeszcze prostszym i przyjemniejszym! 

 

Ostatnie wpisy: