Produkty fir10_JAKOSC_2014_logo_smallmy Black Point S.A. zostały nominowane do największego w Polsce, prestiżowego konkursu promującego jakość w kategorii JAKOŚĆ ROKU 2014 ZŁOTO.

Nominacja stanowi wyróżnienie projakościowej polityki polskiego producenta materiałów eksploatacyjnych – tuszy i tonerów do drukarek.

Black Point S.A., od początku działalności związanej z projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją materiałów eksploatacyjnych do druku, stawia maksymalny nacisk na rozwój polityki jakościowej. Jako jedni z pierwszych w branży uzyskaliśmy najważniejszy certyfikat jakości potwierdzający zgodność działalności firmy z międzynarodową normą ISO 9001. Nasze zaangażowanie w proces podnoszenia jakości produktów oraz usług wyrażone wieloma certyfikatami i nagrodami ma służyć przede wszystkim użytkownikom naszych produktów – podsumowuje Piotr Drzewiecki, menedżer marketingu w Black Point S.A.

Konkurs organizowany jest przez Fundację QUALITAS Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych i jako jedyny w Polsce uzyskał honorowy patronat European Organization For Quality z siedzibą w Brukseli. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich firm zainteresowanych potwierdzeniem jakości produktów, usług oraz działań na rzecz ekologii i innowacyjności.

Nagrody przyznaje niezależna Kapituła, która w swojej ocenie bierze pod uwagę merytoryczne wskaźniki jakościowe, systemy ISO, wewnętrzne systemy kontroli jakości, certyfikaty i atesty, zaangażowanie pracowników w system kontroli jakości, rolę i miejsce polityki jakościowej w misji i celach rozwojowych przedsiębiorstwa, i inne.