Black Point S.A. istnieje od 1988 roku i jest założycielem działającej na światowym rynku materiałów do druku Grupy Black Point. W Polsce Black Point jest jednym z liderów branży i najbardziej rozpoznawalną marką wśród alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do druku.

Grupa Black Point oferuje użytkownikom biurowym i domowym wysokiej jakości materiały do drukowania i najwyższej jakości usługi szkoleniowe i serwisowe, a także zapewnia odbiór i kwalifikowane pozbycie się odpadów w postaci zużytych kartridży do drukarek.

W skład Grupy Kapitałowej Black Point wchodzą spółki:

  • spółka Black Point, producent z ponad 30 letnim doświadczeniem i właściciel marek materiałów eksploatacyjnych Black Point oraz Printé
  • Eco Service, ogólnoświatowy broker pustych kartridży

Spółka Black Point S.A. jest producentem dwóch renomowanych marek  alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek:

  • marka Black Point to produkty klasy premium, najwyższej jakości i wydajności, pod względem parametrów przewyższające materiały producentów sprzętu,
  • marka Printé to produkty w klasie economy, gwarantujące  dobrą jakość w dobrej cenie.

Grupa Black Point to nowoczesna, innowacyjna organizacja, której zarządzanie opiera się na strategii jakości oraz idei Lean Thinking. Spółka Black Point posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością, jest certyfikowana nieprzerwanie od 2002 r. i posiada najbardziej kompleksowy z punktu widzenia klienta zakres certyfikacji, obejmującym najistotniejsze aspekty działalności, tj.: projektowanie, produkcję, testowanie i dystrybucję materiałów eksploatacyjnych do drukarek. a zbieranie i przetwarzanie zużytych materiałów eksploatacyjnych do drukarek.

Black Point jest laureatem wielu nagród, takich jak Firma Przyjazna Klientowi, Medal Europejski, Jakość Roku, Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy, Gazele Biznesu, Najwyższa Jakość Quality International (‘Złote Godło’).
Od maja 2010 roku akcje Black Point S.A. są notowane na rynku NewConnect GPW w Warszawie.