katalog_05

EKOLOGICZNE Z NATURY

Odpowiedzialny recykling kaset to fundament filozofii naszej działalności. W trosce o środowisko nie pozwalamy na wyrzucanie zużytych pojemników, ale dajemy im nowe życie. Puste kartridże, które zwykle trafiają do śmieci, to kłopot aż na 800 lat! Tyle trwa ich rozkład w naturalnym środowisku.

Firma BLACK POINT od 25 lat z powodzeniem wprowadza innowacje, które pozwalają na ponowne wykorzystanie pustych pojemników do produkcji nowych, pełnowartościowych produktów najwyższej jakości. W porównaniu do produkcji od podstaw, reprodukcja, czyli ponowne wykorzystanie pojemników cechuje niższa o 45-60% emisja CO2, oszczędność szlachetnych i kosztownych zasobów naturalnych,takich jak aluminium, ropa naftowa i drewno.

RECYKLING GWARANTOWANY

A co zrobić z kartridżem, który nie nadaje się do ponownego wykorzystania? Dotychczas taki kartridż traktowano jako bezwartościowy
odpad, który lądował na wysypisku śmieci, a w najlepszym razie poddawany był prostej utylizacji. Tymczasem Black Point ma patent na pełne wykorzystanie dosłownie każdego zużytego kartridża i dopilnuje, aby został on odpowiednio zagospodarowany w procesie recyklingu.

W naszych zakładach odpady z kaset poddajemy dalszemu odzyskowi, końcowym efektem tego procesu jest surowiec gotowy do użycia w produkcji innych materiałów i produktów. Dzięki nam problem odpadów z materiałów eksploatacyjnych po prostu znika.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Eco Service, działający w ramach Grupy Kapitałowej Black Point, to jedna z największych firm zajmujących się zbiórką zużytych pojemników
do drukarek oraz inicjator prospołecznych i proekologicznych działań lokalnych. Dzięki działalności spółki miliony ton pustych kartridży
zostają powtórnie wykorzystane, zamiast trafić na wysypiska.

Od ponad 6 lat, razem z najstarszą polską organizacją ekologiczną „Klubem Gaja”, Eco Service prowadzi akcję zalesiania terenów Polski w ramach kampanii “Oddaj kartridż, pomóż sadzić drzewa”. Posadziliśmy już 17 000 drzew, choćby w polskich Beskidach.

Firma posiada wdrożony, nadzorowany system zarządzania środowiskiem zgodny z ISO 14001:2004, stale inwestuje w infrastrukturę zmniejszającą zużycie zasobów naturalnych do produkcji (woda, energia elektryczna), a także ogranicza emisję zanieczyszczenie, np. przez zastosowanie nowoczesnych filtrów produkcyjnych.

KARTRIDŻE REPRODUKOWANE

Do produkcji materiałów eksploatacyjnych Black Point wykorzystujemy puste kasety OEM, które przeszły pełny proces refabrykacji. Są to więc produkty w 100% fabrycznie nowe.

REFABRYKACJA jest procesem proekologicznym. Dzięki wykorzystaniu zużytych kaset pochodzących z recyklingu ograniczamy ilość niezwykle szkodliwych odpadów plastikowych oraz oszczędzamy surowce naturalne.

CZY WIESZ, ŻE:

– zużyta plastikowa obudowa tuszu lub tonera wyrzucona na śmietnik może zalegać w ziemi nawet 800 lat
– do produkcji nowej plastikowej obudowy zużywa się około 5 litrów ropy naftowej
– w Polsce zużywa się rocznie prawie 8 mln szt. kaset drukujących

Wybierając materiały eksploatacyjne refabrykowane chronisz nasze środowisko naturalne i oszczędzasz cenne surowce

TUSZE I TONERY REFABRYKOWANE – NAJLEPSZY WYBÓR

Refabrykacja to proces produkcyjny przyjazny nie tylko środowisku. Wybierając materiały eksploatacyjne refabrykowane marki Black Point pomagasz tworzyć miejsca pracy i wspierasz lokalną polską gospodarkę. A co najważniejsze zyskujesz gwarancję najwyższej jakości wydruków, wysokiej wydajność oraz bezpieczeństwa użytkowania!

 

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE BLACK POINT – REFABRYKOWANE:

WYSOKIEJ JAKOŚCI WYDRUKI » WYSOKA WYDAJNOŚĆ » NISKIE KOSZTY » PROEKOLOGICZNE