Drukarka Pantum p2500

W lipcu na naszym rynku zadebiutował nowy producent urządzeń drukujących. Wyłącznym dystrybutorem chińskiej marki jest Black Point.

Dzięki Pantum Chiny stały się czwartym na świecie krajem – po Stanach Zjednoczonych, Japonii i Korei Południowej – produkującym urządzenia drukujące (nie licząc modeli 3D). Marka należy do grupy Seine, jednego z największych światowych dostawców materiałów eksploatacyjnych do drukarek. Inwestorem strategicznym jest Legend Holding, właściciel Lenovo Group – największego światowego producenta komputerów.

Firma ma ambicje, aby osiągnąć w segmencie druku to co Lenovo w branży IT. Drukarki z logo Pantum działają już z powodzeniem od 2011 r. w 35 krajach na całym świecie, w niektórych detronizując HP i tym samym osiągając pozycję lidera. W bieżącym roku zarówno polscy resellerzy, jak też ich klienci będą mogli się przekonać, czy i dlaczego warto postawić na nową markę.

Dobry stosunek jakości do ceny

Pantum na tle konkurencji wyróżnia się za sprawą najbardziej solidnych i niezawodnych drukarek w swoich klasach, a także atrakcyjności cenowej sprzętu i jego późniejszej eksploatacji – zapewniają specjaliści Black Pointa. Podkreślają, że resellerzy, którzy do tej pory mieli problem z konkurencyjnością cenową przy sprzedaży drukarek, znajdą dzięki Pantum optymalne rozwiązanie. Będą w stanie zaoferować klientom tańszy sprzęt niż konkurencja, zarabiając przy tym większe pieniądze.

– Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że sprzedawca, przekonując klienta do wyboru drukarki Pantum, ma większą szansę na kontynuację sprzedaży tonerów temu odbiorcy niż w przypadku innych marek drukarkowych – twierdzi Piotr Drzewiecki, menedżer Black Pointa.

Dystrybutor deklaruje również pełne wsparcie dla partnerów, którzy zdecydują się zaoferować drukarki Pantum w przetargach.

Trzy serie mono

Oferta producenta jest prosta i składa się obecnie z trzech serii urządzeń laserowych monochromatycznych. Model drukarki Pantum P2500 to kompaktowa drukarka do domu i małego biura, z Wi-Fi w standardzie. Z kolei drukarka Pantum P3500 jest biznesową drukarką sieciową dla firm potrzebujących dużej liczby wydruków, z automatycznym drukiem dwustronnym. I wreszcie Pantum M6500 to urządzenie wielofunkcyjne dla użytkowników oczekujących szeregu różnych funkcji, jak: drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie. Systematycznie będą pojawiać się kolejne modele, m.in. już w 2016 r. zostanie zaprezentowana nowa linia kolorowych drukarek laserowych.

Black Point nie ukrywa, że zdecydował się na dystrybucję drukarek Pantum z uwagi na świetny w ich przypadku stosunek jakości do ceny, co jest szczególnie ważne na takim rynku jak polski. Są one również niezwykle konkurencyjne ze względu na duże dopuszczalne obciążenia (istotne przy umowach MPS) oraz bardzo niską awaryjność, co potwierdziły restrykcyjne testy obciążeniowe. Kompaktowa drukarka P2500 W generuje aż do 20 tys. stron miesięcznie, a to oznacza – według dystrybutora – że konkurencja jest przynajmniej o połowę gorsza.

Piotr Drzewiecki
menedżer marketingu w Black Point
Rynek drukarek jest bardzo trudny, różnice w poziomach cen uniemożliwiają robienie biznesu sporej grupie zainteresowanych nim resellerów. Chcemy więc, aby każdy z nich był w stanie sprzedać drukarkę Pantum w cenie konkurencyjnej względem innych urządzeń, uzyskując jednocześnie atrakcyjną marżę. Kolejna sprawa to sprzedaż materiałów eksploatacyjnych – obecnie znalezienie klienta na drukarkę nie gwarantuje, że sprzedawca będzie dostarczał mu również tonery, a to przecież istota tego biznesu. W przypadku Pantum chcemy, aby sprzedając drukarkę, reseller miał większą pewność, że pójdzie za tym również sprzedaż tonerów. Istotne korzyści uzyskują również klienci: Pantum charakteryzuje się najlepszymi parametrami drukarek w swoich klasach. Wystarczy spojrzeć na podstawowy model w ofercie P2500 W, który ma wydajność 20 tys. stron miesięcznie, podczas gdy konkurenci w tej grupie osiągają wynik od 5 do 10 tys. Produkty Pantum wyróżniają się także, jeśli chodzi o szybkość czy czas wydruku pierwszej strony. Co najważniejsze, koszt wydruku jednej strony za pomocą urządzeń marki Pantum jest najniższy w przypadku zastosowania oryginalnych materiałów producenta (tak wynika z porównania cen detalicznych na polskim rynku w sierpniu 2015 r.).

Tekst pochodzi z sierpniowego wydania magazynu „CRN”