Jak samodzielnie wydrukować kalendarz?

Praktyczne wskazówki jak wydrukować kalendarz Google

Bez kalendarza ani rusz! Jednodzielny, trójdzielny, plakatowy do powieszenia na ścianie, a może stojący… Zwykle kupujesz go w sklepie, ale możesz też stworzyć i wydrukować taki kalendarz samodzielnie. Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

 

przygotowanie kalendarza

 

Pomysł 1. Kalendarz czysto użytkowy, czyli jak wydrukować Google Calendar

Na początek opcja, o której możesz nie mieć pojęcia, nawet jeśli jesteś użytkownikiem Google i jej usługi Google Calendar. 

 

Kalendarz Google to doskonałe narzędzie do planowania pracy i zadań, zarówno służbowych, jak i domowych. Ma też tę niewątpliwą zaletę, że połączony jest z całym uniwersum Google’a. Może automatycznie dodawać wydarzenia z Twojej poczty Gmail. Można go zintegrować z aplikacjami jak Slack czy IFTT oraz narzędziami do konferencji jak Zoom czy Google Meet. Ba, da się nawet stworzyć wiele różnych kalendarzy na różne okazje.

 

Da się go także… wydrukować, aby powiesić na ścianę czy np. zbindować i trzymać na biurku. Po co? To już pytanie do Ciebie. Niektórzy po prostu wolą planować coś na papierze, a nie na ekranie.

 

Jak wydrukować Kalendarz Google’a?

  1. Otwórz swój Kalendarz Google.
  2. Wybierz zakres dat do druku.
  3. W prawym górnym rogu kliknij ikonkę Ustawienia, a następnie polecenie Drukuj. 
  4. W Podglądzie wydruku możesz dobrać wielkość czcionki, kolory, orientację pionową lub pionową. Druk i gotowe!

 

Protip: Tę samą usługę oferują też inne narzędzia, np. Outlook dla Microsoft 365 czy starsze wersje Outlooka. 

 

Pomysł 2. Jak wydrukować kalendarz z szablonu w PDF?

W internecie bez problemu znajdziesz gotowe szablony kalendarzy na dany rok w plikach PDF. Są tu wersje roczne i miesięczne, na całą stronę czy z pozostawionym miejscem na własne notatki. Niektóre strony oferują także formaty do edycji, z możliwością zmiany wyglądu lub uzupełnienia o własne informacje czy inne elementy. 

 

Najczęstszy i najlepszy format kalendarza do druku to PDF. Jakość wydruku nie jest w nim uzależniona od formatu papieru. Możesz więc taki sam kalendarz wydrukować na kartce A5, A4 czy A3. To bardzo wygodne. Wybierz taki kalendarz, na jaki tylko masz ochotę – ze świętami dowolnego wyznania, fazami księżyca czy innymi okazjami, o których chcesz pamiętać. 

 

Do druku kalendarza wystarczy Ci dowolny program do obsługi plików PDF. Może to być np. Adobe Acrobat Reader (jest dostępny także w wersji bezpłatnej). 

 

Gotów na samodzielne drukowanie kalendarza? Przeczytaj nasz artykuł: Jak przygotować plik do druku?

 

Na jakim papierze wydrukować kalendarz? Najładniej będzie wyglądał wydrukowany na grubszym i ładniejszym papierze – upewnij się tylko, czy Twoje urządzenie do drukowania obsługuje ten rodzaj papieru i tę jego grubość. 

 

Pomysł 3. Jak stworzyć własny kalendarz w Canvie? 

Canva to prosta internetowa aplikacja, która umożliwia projektowanie plików i dokumentów graficznych – zaproszeń, CV, plakatów, prezentacji, wizytówek, pocztówek i właśnie kalendarzy. W podstawowej wersji jest darmowa, aczkolwiek opcja płatna daje więcej możliwości i umożliwia korzystanie z ciekawszych grafik. Na potrzeby stworzenia kalendarza spokojnie wystarczy Ci jednak Canva w wersji free. 

 

Jak stworzyć własny kalendarz w Canvie? Po zarejestrowaniu lub zalogowaniu poszukaj gotowych szablonów kalendarzy. Znajdziesz tu ogromną kolekcję kalendarzy rocznych, miesięcznych, tygodniowych czy dziennych. Wśród tych możliwości są kalendarze idealne do pracy, kalendarze domowe, osobiste. Czekają na Ciebie motywy profesjonalne, nowoczesne, klasyczne, eleganckie, monochromatyczne, z kociakami, szczeniaczkami – jakie tylko chcesz. 

 

Kolejny krok to dostosowywanie wybranego kalendarza do swoich potrzeb, czyli personalizacja. Możesz zmienić kolorystykę, rodzaj i wielkość fontów oraz dodać lub edytować grafiki. Canva ma też bardzo bogatą bibliotekę płatnych i darmowych zdjęć, grafik i motywów. Co powiesz na własne motywacyjne cytaty? Albo zdjęcia rodzinne? 

 

Gotowy kalendarz w PDF (idealny do druku), JPG czy PNG pobierzesz jednym kliknięciem. Następnie należy kalendarz wydrukować. Jeśli przewidziałeś w twoim projekcie kalendarza zdjęcia, najlepszy będzie papier fotograficzny albo inny o większej grubości.

 

Potrzebujesz też kolorowej drukarki, najlepiej atramentowej o niezłej jakości. Pamiętaj też, że drukiem może zająć się dowolny zakład fotograficzny. Jeśli potrzebujesz, strony kalendarza można zbindować – taką usługę oferuje każdy punkt ksero w okolicy.

Ostatnie wpisy:

  • papier z recyklingu

    Czy wiesz, jak powstaje makulatura?

    Rodzaje i zastosowanie makulatury Na świecie produkuje się dziś ok. 300 mln ton papieru rocznie. Wytwarzanie tak dużej jego ilości nie byłoby możliwe bez udziału makulatury. W jaki sposób zużyty…

    Czytaj >
  • drukarki sklepowe

    Drukarka termiczna – dla kogo i czy warto

    Z drukarkami termicznymi masz do czynienia na co dzień, choć może o tym nie wiesz. To one drukują wszystkie paragony sklepowe! Na czym polega druk termiczny i jakie ma zastosowania? …

    Czytaj >