Czy tusz do drukarki może się przeterminować?

Podczas wybierania konkretnego modelu drukarki atramentowej, zwracamy szczególną uwagę nie tylko na cenę samego urządzenia, ale również na koszty związane z późniejszą eksploatacją. Gdy decydujesz się na wybór tego typu sprzętu z pewnością prędzej czy później pojawi się bardzo ważna kwestia, czyli termin ważności pojemników z tuszami. Jeśli szukasz drukarki do użytku domowego lub do niewielkiej firmy, gdzie nie drukuje się na co dzień, warto szczególnie zwrócić uwagę na tę kwestię. Jak długo można korzystać ze znajdującego się w drukarce tuszu? Ile czasu może stać na półce nieotwarty pojemnik ze wspomnianą substancją? Wszystkiego dowiesz się z naszego dzisiejszego wpisu!

Data ważności materiałów eksploatacyjnych – dlaczego warto zwracać na nią uwagę?

Żadna drukarka atramentowa nie będzie nadawać się do użytku bez materiałów eksploatacyjnych. Zarówno produkty OEM, jak i ich wysokiej jakości zamienniki, posiadają termin ważności. Jest to bardzo ważna data, ponieważ substancja znajdująca się w pojemnikach z tuszami, w przeciwieństwie do proszku tonerowego, może zaschnąć. Przeważnie okres ważności tuszu wynosi od 6 miesięcy do trzech lat. Ten termin dotyczy zarówno używanych już pojemników, jak i nieotwartych zbiorników, które często kupuje się na zapas. Gdzie znajdziesz konkretną informację o dacie ważności produktu? Najczęściej znajduje się ona na opakowaniu tuszu, gdzie powinna być wyraźnie zaznaczona. Używając produktu do wskazanej przez producenta daty, możesz mieć pewność, że w tym okresie wydruki będą maksymalnej, zapewnianej przez producenta, jakości.

Po upływie wskazanej daty ważności materiałów eksploatacyjnych, tusz może zacząć tracić niektóre ze swoich właściwości. Dodatkowo starsze zbiorniki z tuszem są bardziej narażone na zasychanie, niż świeżo zamontowane w drukarce produkty. Jednak najważniejszy aspekt, na który powinieneś zwrócić uwagę, to fakt, że stary tusz może niekorzystnie wpływać na głowicę drukarki oraz na części systemu dostarczania tuszu w urządzeniu. Zwracanie uwagi na datę ważności tuszu chroni również system drukujący, co bezpośrednio wpływa na przedłużenie żywotności drukarki.

 

Nie można również zapomnieć o tym, że tusze, w odróżnieniu od tonerów, wykazują tendencję do zasychania, kiedy nie korzysta się regularnie z urządzenia. Dlatego, jeśli dopiero zastanawiasz się, który model drukarki atramentowej wybrać – zastanów się, jak często będziesz z niej korzystać.

 

Tusze do drukarek Black Point to niezawodne produkty, które wyróżniają się niezwykle wysoką jakością oraz wyższą wydajnością niż materiały OEM. Chcemy, aby ważne dla Ciebie chwile utrwalone w postaci zdjęć, otrzymały jakość, na którą zasługują. Pamiętaj również, że nasze produkty są objęte dożywotnią gwarancją. Dlaczego? Z tego względu, że jesteśmy pewni jakości, którą otrzymasz, kiedy zdecydujesz się na korzystanie z naszych produktów. Jeśli pojawi się jakikolwiek problem lub wątpliwość, związana z materiałami eksploatacyjnymi Black Point, możesz liczyć na pomoc ze strony naszego zespołu specjalistów. Zaufaj naszemu doświadczeniu – od 1989 roku produkujemy w Polsce niezawodne produkty do drukarek.

Ostatnie wpisy: