Czym zmyć tusz do drukarki?

Tusz do drukarek to specyficzna substancja, której dokładny skład różni się w zależności od konkretnego produktu. Pojemniki zawierające tusz należy wymieniać regularnie, a podczas wykonywania tej czynności może zdarzyć się, że przypadkiem rozlejesz płyn. Sposób usuwania substancji jest różny i zależy w głównej mierze od tego, na co został on wylany. Czym i jak zmyć rozlany tusz do drukarki?

 

 

Skuteczne sposoby na pozbycie się tuszu

Z pewnością wiele użytkowników drukarek spotkało się nieraz z sytuacją, kiedy pilnie potrzebowali coś wydrukować, a akurat w tym momencie skończył się tusz w urządzeniu. Podczas takiego problemu użytkownik staje przed zadaniem, jakim jest wymiana kartridży. Podczas wymiany pojemników z tuszem istnieje ryzyko ubrudzenia substancją swoich dłoni lub ubrań. Kiedy stanie się najgorsze i rzeczywiście substancja z pojemników wyląduje na Tobie lub na części Twojej odzieży, przede wszystkim nie panikuj. Tusz to substancja trudna do usunięcia, ale nie jest to niemożliwe. Przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak skutecznie pozbyć się tuszu.

 

Jak pozbyć się tuszu z rąk?

Ręce są najbardziej narażone na zabrudzenia tuszem, ponieważ to one mają najwięcej kontaktu z pojemnikiem. Kiedy pobrudzisz tę część ciała substancją z drukarki, postaraj się dotykać jak najmniejszą ilość rzeczy. Jeśli zabrudzenie jest świeże, w pierwszej kolejności wypróbuj ciepłą wodę z mydłem. W sytuacji kiedy ten sposób zawiedzie, możesz również skorzystać z pumeksu (najlepiej kosmetycznego, ponieważ skóra dłoni jest delikatna). Podczas mycia rąk nie zapominaj o paznokciach. Usuwanie z nich tuszu może być trudniejszym zadaniem, ale z pewnością paznokcie również da się wyczyścić.

 

Czym usunąć tusz z białych ubrań?

Usuwanie tuszu z białych ubrań jest łatwiejszym zadaniem niż pozbywanie się plam z innego rodzaju tkanin. W tym celu najlepiej sprawdzi się nasączona alkoholem ściereczka. Użyj tak przygotowanego materiału i delikatnie potrzyj nim zabrudzone miejsce. W przypadku białych ubrań możesz również wypróbować sok z cytryny. Nanieś kilka kropel soku tego owocu na plamę z tuszu, a następnie delikatnie potrzyj materiał. Powyższe sposoby są metodami domowymi i jeśli one nie zadziałają, możesz również użyć detergentu.

 

Czym usunąć tusz z kolorowych ubrań?

Usuwanie tuszu z kolorowych ubrań nie jest łatwym zadaniem, ale z pewnością możliwym. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest zamoczenie pobrudzonej tkaniny w ciepłym mleku. Materiał z plamą należy trzymać w mleku przez kilka minut, a następnie należy go przepłukać i wyprać w tradycyjny sposób. Istnieją również specjalne detergenty do odplamiania kolorowych tkanin. Jeśli zdecydujesz się ich użyć, musisz zachować szczególną ostrożność, tak aby nie odbarwiły one materiału.

 

Sposobów na usuwanie tuszu jest wiele. W zależności od rodzaju pobrudzonej tkaniny lub powierzchni, lepiej sprawdzą się metody domowe lub te z wykorzystaniem silniejszych detergentów. Dlatego jeśli zdarzy Ci się wypadek z tuszem do drukarki, nie musisz się załamywać. Wypróbuj wyżej wymienione sposoby, dzięki którym pozbędziesz się niechcianych plam.

Ostatnie wpisy:

 • przygotowanie kalendarza

  Jak samodzielnie wydrukować kalendarz?

  Praktyczne wskazówki jak wydrukować kalendarz Google Bez kalendarza ani rusz! Jednodzielny, trójdzielny, plakatowy do powieszenia na ścianie, a może stojący… Zwykle kupujesz go w sklepie, ale możesz też stworzyć i…

  Czytaj >
 • papier z recyklingu

  Czy wiesz, jak powstaje makulatura?

  Rodzaje i zastosowanie makulatury Na świecie produkuje się dziś ok. 300 mln ton papieru rocznie. Wytwarzanie tak dużej jego ilości nie byłoby możliwe bez udziału makulatury. W jaki sposób zużyty…

  Czytaj >
 • drukarki sklepowe

  Drukarka termiczna – dla kogo i czy warto

  Z drukarkami termicznymi masz do czynienia na co dzień, choć może o tym nie wiesz. To one drukują wszystkie paragony sklepowe! Na czym polega druk termiczny i jakie ma zastosowania? …

  Czytaj >