Profil działalności

Dla inwestorów
Informacje o spółce
Akcje
Raporty
Kalendarium
Walne zgromadzenia
Kontakt dla inwestorów

Spółka BLACK POINT S.A. jest producentem i dystrybutorem dwóch renomowanych marek  materiałów eksploatacyjnych do druku:

 

  • marka Black Point to produkty klasy premium, najwyższej jakości i wydajności –  pod względem parametrów przewyższające materiały producentów sprzętu drukującego,
  • marka Printé to produkty w klasie economy, gwarantujące  dobrą jakość w dobrej cenie.

 

 

Grupa Black Point to nowoczesna, innowacyjna organizacja, której zarządzanie opiera się na strategii jakości oraz idei Lean Thinking. Spółka BLACK POINT posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością certyfikowany nieprzerwanie od 2002 r. Zakres certyfikacji obejmuje najistotniejsze aspekty działalności, tj.: projektowanie, produkcję, testowanie i dystrybucję materiałów eksploatacyjnych do drukarek, zbieranie i przetwarzanie zużytych materiałów eksploatacyjnych do drukarek. BLACK POINT S.A. posiada własne laboratorium badawczo – rozwojowe, współpracuje z renomowanymi ośrodkami badawczymi, m.in. Rochester Institute of Technology w USA, Instytutem Innovationstechnik w Niemczech, Chip Lab, Politechniką Wrocławską i Laboratorium TÜV Rheinland Polska. Angażuje się też w innowacyjne projekty badawcze, np. Mentoring czy projekt unijny FutureSME. To jeden z największych, międzynarodowych projektów badawczo – rozwojowych, dotyczący nowych metod organizacji i zarządzania w sektorze MŚP w Europie. BLACK POINT S.A. jest laureatem wielu nagród, takich jak Firma Przyjazna Klientowi, Medal Europejski, Jakość Roku, Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy, Gazele Biznesu, Najwyższa Jakość Quality International (‘Złote Godło’). Od maja 2010 roku akcje BLACK POINT S.A.  są notowane na rynku NewConnect GPW w Warszawie.