Dlaczego drukarka nie drukuje — co jest przyczyną i jak to rozwiązać?

Drukarka to podstawowy sprzęt każdego domu oraz biura. Chociaż wiele informacji sprawdzamy na telefonach czy komputerach, potrzeba posiadania fizycznej wersji dokumenty nadal istnieje. Chociaż wielu producentów tego rodzaju sprzętu zapewnia, że ich urządzenia są niezawodne, to zapewne chociaż raz w życiu przytrafiła Ci się sytuacja, kiedy potrzebowałeś coś pilnie wydrukować, a drukarka odmówiła posłuszeństwa. Niektórzy twierdzą, że to złośliwość rzeczy martwych. Może jest w tym ziarno prawdy, jednak w dzisiejszym wpisie wytłumaczymy Ci, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Przyczyny złego wydruku

Znasz to uczucie, kiedy klikasz ikonę „drukuj” i nic się nie dzieje? Spokojnie, zapewniamy, że nie tylko Tobie to się przytrafiło! Na szczęście znamy kilka sprawdzonych sposobów, które możesz wypróbować podczas takiej sytuacji. W pierwszej kolejności upewnij się, że urządzenie jest podłączone do prądu — brzmi to banalnie, ale najpierw warto sprawdzić podstawy, a dopiero potem przejść do bardziej skomplikowanych działań.

 

 

Drukarka nie widzi tuszu

Wymieniałeś ostatnio pojemnik z tuszem lub tonerem? W większości przypadków wystarczy zdjąć z produktów zabezpieczenia i włożyć je według instrukcji do drukarki. Jednak mają miejsce sytuacje, kiedy urządzenie nie wykrywa nowego materiału eksploatacyjnego. Wtedy zalecamy odłączenie drukarki od prądu i odczekanie 15/20 sekund, następnie podłączyć ponownie do zasilania. Dzięki temu resetują się stare ustawienia tuszu lub tonera.

Drukarka drukuje inne kolory niż powinna

Warto wiedzieć, że kolory, które widzimy na ekranie monitora (RGB), należą do innego modelu przestrzeni barw, niż odcienie na wydrukach (CMYK). Dlatego, jeśli projekt, nad którym pracujesz, ma być docelowo wydrukowany, lepiej, żeby powstawał w trybie CMYK. Jaskrawe kolory, które widzisz na monitorze w trybie RGB, są w rzeczywistości nie do osiągnięcia na drukarce. Jeśli chcesz sprawdzić, jak faktycznie będą wyglądać kolory na wydruku, wykonaj próbę drukarki.

Drukarka rozmazuje tekst

Rozmazanie tekstu na wydruku może niestety świadczyć o uszkodzonej głowicy lub innej części drukarki. W takiej sytuacji warto udać się do sprawdzonego serwisu, w którym specjaliści z pewnością pomogą rozwiązać ten uporczywy problem.

Drukarka nie drukuje na czarno

Twoja drukarka nie drukuje na czarno? Istnieje kilka przyczyn tego problemu. Pierwszym z nich może być wyczerpanie się czarnego tuszu w pojemniku. Co jednak zrobić, gdy drukarka nie drukuje, a jest tusz? Jeśli upewniłeś się, że poziom tuszu jest w porządku, a problem nadal ma miejsce, sprawdź ustawienia wydruku. Przede wszystkim chodzi tu o skalę szarości w przypadku druków czarno-białych. Tę opcję należy włączyć w ustawieniach. Jeśli drukujesz duże ilości dokumentów i nagle jakość uzyskiwanych dokumentów spada, warto dać chwilę odpocząć urządzeniu. Wyłącz je i odczekaj pół godziny, a następnie spróbuj wydrukować potrzebne materiały.

Jak poprawić jakość wydruku?

Poprawienie jakości wydruku wcale nie jest takie skomplikowane! W pierwszej kolejności radzimy zmienić rozdzielczość wydruku. Pamiętaj jednak, że podstawą dobrego wydruku są odpowiedniej jakości materiały eksploatacyjne. Takie właśnie są produkty Black Point. Określamy je mianem Cichych Bohaterów, ponieważ zawsze możesz na nie liczyć. Dzięki naszym tuszom oraz tonerom Twoje wydruki będą pięknie prezentować ważne dla Ciebie chwile – zdjęcia z wakacji, spotkań w gronie przyjaciół oraz innych, bliskich Twojemu sercu, momentów.

Ostatnie wpisy:

 • przygotowanie kalendarza

  Jak samodzielnie wydrukować kalendarz?

  Praktyczne wskazówki jak wydrukować kalendarz Google Bez kalendarza ani rusz! Jednodzielny, trójdzielny, plakatowy do powieszenia na ścianie, a może stojący… Zwykle kupujesz go w sklepie, ale możesz też stworzyć i…

  Czytaj >
 • papier z recyklingu

  Czy wiesz, jak powstaje makulatura?

  Rodzaje i zastosowanie makulatury Na świecie produkuje się dziś ok. 300 mln ton papieru rocznie. Wytwarzanie tak dużej jego ilości nie byłoby możliwe bez udziału makulatury. W jaki sposób zużyty…

  Czytaj >
 • drukarki sklepowe

  Drukarka termiczna – dla kogo i czy warto

  Z drukarkami termicznymi masz do czynienia na co dzień, choć może o tym nie wiesz. To one drukują wszystkie paragony sklepowe! Na czym polega druk termiczny i jakie ma zastosowania? …

  Czytaj >