Drukarka dla studenta

Niedawno rozpoczął się rok akademicki dla studentów. To oznacza powrót na uczelnie oraz do systematycznej nauki. Pomimo postępującej cyfryzacji i wyszukiwania niezbędnych informacji w Internecie, wielu studentów nadal woli uczyć się trzymając notatki w ręce. Ten sposób również umożliwia podkreślanie najważniejszych fragmentów, co może być niezwykle przydatne dla niektórych osób podczas przyswajania wiedzy. Dlatego duża część studentów regularnie korzysta z drukarki i z pewnością nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez tego ważnego sprzętu. Jeśli stoisz przed wyborem modelu tego praktycznego urządzenia i nie wiesz, na który konkretnie postawić, przychodzimy z pomocą! W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najlepsze, według standardów Black Point, drukarki atramentowe i laserowe oraz wytłumaczymy, na co warto zwrócić uwagę. Sprawdź, jakie urządzenia są najlepszymi drukarkami dla studenta!

 

Drukarka dla studenta – na co zwrócić uwagę?

Jeśli poszukujesz swojej pierwszej drukarki, zapewne masz mętlik w głowie i chcesz dowiedzieć się, na jakie aspekty powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy podejmowaniu decyzji. W pierwszej kolejności zastanów się, czy wolisz drukarkę atramentową, czy może jednak laserową? Na czym polega różnica? Przede wszystkim w materiałach eksploatacyjnych. Drukarka atramentowa dla studenta działa z użyciem pojemników z tuszami, z kolei podstawą funkcjonowania drukarki laserowej są tonery. Pierwsza opcja jest szczególnie polecana osobom, które wiedzą, że będą korzystać z urządzenia regularnie, ponieważ tusze mają tendencję do zasychania po dłuższym czasie nieużywania. Jeśli od samego początku zdajesz sobie sprawę, że będziesz drukować sporadycznie, lepszym wyborem będzie drukarka laserowa.  

 

Przedstawione w naszym rankingu modele drukarek laserowych należą do średniej półki cenowej. W tym zakresie kosztów są to urządzenia monochromatyczne, czyli takie, które drukują w czerni oraz bieli. Sprawdzą się doskonale, jeśli potrzebujesz drukarki głównie do drukowania tekstu i oczekujesz, że sprzęt będzie wydajny. Z kolei, jeśli zależy Ci na urządzeniu do wydruków grafik oraz zdjęć to lepszym wyborem będzie drukarka atramentowa.

 

Nie sposób również nie wspomnieć o cenie urządzenia oraz o kosztach związanych z eksploatacją. Drukarki atramentowe mogą zachęcać okazyjnymi cenami, jednak warto wiedzieć, że w wielu przypadkach utrzymanie urządzenia kosztuje całkiem sporo. Bardziej ekonomicznym sprzętem są drukarki laserowe. Pomimo ich wyższej ceny, niezbędne materiały eksploatacyjne są zdecydowanie niższe. 

Drukarki laserowe dla studenta

Drukarki laserowe to świetne rozwiązanie dla studenta, który może przeznaczyć więcej środków na samo urządzenie, jednocześnie oszczędzając na materiałach eksploatacyjnych. Poniżej znajdziesz opis dwóch modeli, które według nas spełnią wszystkie Twoje potrzeby, jednocześnie będąc doskonałą inwestycją na wiele lat.

 

HP Laser MFP 135w

Powyższy model od firmy HP to kompaktowy sprzęt, który zmieści się na każdej półce w nawet niewielkim pokoju. W związku z tym, że jest to urządzenie wielofunkcyjne, masz dostęp do drukarki, skanera oraz kopiarki w tym samym miejscu. Szybkość drukowania jest na zadowalającym poziomie, który z pewnością docenią wszyscy użytkownicy domowi, wynosi ona 20 stron na minutę.  Wygodnym rozwiązaniem jest drukowanie bezprzewodowe odbywające się za pomocą sieci Wi-Fi, dzięki któremu nie musisz łączyć się z urządzeniem za pomocą kabla. Model MFP 135w został zaprojektowany do wydruku tekstu, grafik oraz zdjęć, których jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Kolejną zaletą powyższego urządzenia wielofunkcyjnego od HP jest możliwość drukowania bezprzewodowego bezpośrednio z smartfonu oraz tabletu. Dzięki intuicyjnej aplikacji wydrukujesz potrzebne materiały jeszcze szybciej!

 

Xerox B205V_NI

Urządzenie wielofunkcyjne od firmy Xerox to świetna drukarka laserowa dla studenta. Z jednego urządzenia możesz drukować, skanować oraz kopiować wszystkie potrzebne materiały. B205V_NI to sprzęt, który działa bezprzewodowo, dlatego nie musisz się martwić o mało estetyczne kable wystające z drukarki. Do wydrukowania potrzebnych dokumentów lub innych materiałów potrzebujesz jedynie dobrego połączenia Wi-Fi. Xerox B205V_NI ma również możliwość w pełni bezpiecznego drukowania z urządzeń mobilnych, co dodatkowo ułatwia i usprawnia korzystanie z urządzenia. Szybkość pracy tego modelu to 30 stron na minutę. Na docenienie zasługuje również niezwykle intuicyjny interfejs, dzięki któremu korzystanie z drukarki jest szybkie i bezproblemowe.

 

Drukarki atramentowe dla studenta

Drukarki atramentowe może i nie są tak często wybierane jak urządzenia laserowe, ale mają swoich zwolenników. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto mieć świadomość, że niższa cena samego urządzenia to nie jedyny koszt, jaki będziesz musiał ponieść podczas korzystania ze sprzętu. Tusze należy wymieniać stosunkowo szybciej niż tonery, dlatego w perspektywie czasu te elementy wychodzą zdecydowanie drożej. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu urządzeniami, poniżej przedstawiliśmy najlepsze drukarki atramentowe dla studenta.

 

Canon PIXMA TS3451

Powyższy model od firmy Canon jest bardzo kompaktowy, dzięki czemu zmieści się nawet w mniejszym metrażowo pokoju w akademiku. Niech nie zwiodą Cię jego niewielkie wymiary – sprzęt od Canon zapewnia wydruki wysokiej jakości, która zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Wygodny monochromatyczny wyświetlacz LCD o przekątnej 1,5 cala pozwala na intuicyjne i sprawne korzystanie z menu drukarki. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, dlatego bez problemu wydrukujesz, zeskanujesz i skopiujesz potrzebne materiały w jednym miejscu. Wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość bezpośredniego łączenia się sprzętu z Twoim smartfonem lub tabletem. Dodatkową zaletą modelu PIXMA TS3451 jest bezprzewodowe drukowanie za pomocą sieci Wi-Fi.

 

HP OfficeJet 6950

Powyższy model od HP umożliwia wydruk na wysokim poziomie, który z pewnością docenisz podczas drukowania niezbędnych materiałów. Warto zaznaczyć, że OfficeJet 6950 jest wyjątkowo energooszczędnym urządzeniem, dzięki czemu koszty związane z eksploatacją sprzętu pod kątem energii, nie należą do najwyższych. Ten model posiada również możliwość bezprzewodowego łączenia się z urządzeniami mobilnymi. Dodatkową zaletą jest brak konieczności podpinania kabla do Twojego komputera – z tą drukarką połączysz się poprzez sieć Wi-Fi.

 

Epson WorkForce Pro WF-3720DWF

W związku z tym, że powyższy model to urządzenie wielofunkcyjne, możesz bez problemu drukować, skanować i kopiować potrzebne materiały w jednym miejscu. Dzięki intuicyjnemu i wygodnemu wyświetlaczowi obsługa urządzenia jest prosta i bezproblemowa. Dostępna łączność Wi-Fi umożliwia korzystanie z powyższej drukarki atramentowej w każdym miejscu. Dodatkową zaletą modelu WorkForce Pro WF-3720DWF jest możliwość bezprzewodowego wydruku potrzebnych materiałów z Twojego tabletu lub smartfonu.

 

Powyżej przedstawione modele to najlepsze propozycje na rynku z tanich drukarek dla studentów. Mamy nadzieję, że znalazłeś wśród nich urządzenie, które spełni Twoje potrzeby. Jeśli tak jest, to pozwól, że przekażemy Ci kolejną dobrą informację. Materiały eksploatacyjne do wszystkich opisanych drukarek znajdziesz w Black Point! Produkowane przez nas tusze i tonery są najwyższej jakości, a ich świetna wydajność w wielu przypadkach jest wyższa niż w przypadku produktów OEM. Wyposaż swoją drukarkę w materiały, które sprawią, że Twoje dokumenty, grafiki oraz zdjęcia otrzymają jakość, na którą zasługują.

Ostatnie wpisy: