Drukarki atramentowe – ranking

Z dnia na dzień rośnie popularność przechowywania dokumentów, zdjęć oraz innych plików w formie cyfrowej. Jednak mimo to, w wielu sytuacjach nadal istnieje potrzeba korzystania z drukarki. Jest to podstawowe urządzenie każdego biura, zarówno większego jak i mniejszego, oraz zdecydowanej większości gospodarstw domowych. Drukarka okazuje się być nieocenionym sprzętem, kiedy zachodzi potrzeba wydrukowania dokumentów, które są niezbędne podczas wizyty w urzędzie, materiałów na prezentację firmową oraz notatek na sprawdzian. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia wzrosło w ciągu ostatnich miesięcy, ze względu na to, że spora część pracowników przeszła w tryb pracy zdalnej. Nasz ranking drukarek atramentowych powstał z myślą o osobach, które potrzebują urządzenia świetnej jakości w dobrej cenie. Podczas tworzenia listy kierowaliśmy się następującymi cechami: wysoka jakość wydruków, dobra wydajność oraz kompatybilne ze sprzętem, alternatywne materiały eksploatacyjne, które wpływają korzystnie na koszty związane z eksploatacją urządzenia. Zapoznaj się z naszym rankingiem, dzięki któremu znajdziesz świetną drukarkę atramentową!

 

Najlepsze drukarki atramentowe

Drukarki atramentowe cieszą się dużą popularnością ze względu na ich przystępne ceny oraz dobrej jakości wydruki. Pierwsze tego typu urządzenie powstało w 1988 roku i zostało wyprodukowane przez firmę Hewlett – Packard, która dziś znana jest pod nazwą HP. Sprzęt pochodził z linii DeskJet i znacząco różnił się pod względem budowy od najnowszych drukarek. Przez lata udoskonalano produkt, tak aby spełniał potrzeby konsumentów. Obecnie dostępne w sklepach drukarki atramentowe są urządzeniami wielofunkcyjnymi, dzięki którym można wydrukować materiały nie tylko w czerni i bieli, ale również w kolorze, a przy okazji skorzystać ze skanera oraz kopiarki. W naszym rankingu znajdziesz produkty świetnej jakości, które sprawdzą się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w małych biurach. Dodatkowo każdy z modeli został opisany, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

 

 

 

Epson Expression Premium XP-900

Powyższy model świetnie sprawdzi się do drukowania plików tekstowych, dokumentów, zdjęć, a nawet grafik. Wyróżnia go wysoka energooszczędność oraz wydajność, dzięki czemu koszty związane z eksploatacją urządzenia są korzystne. Jakość drukowanych zdjęć za pomocą tego modelu jest imponująca, a dodatkowo masz możliwość uzyskania grafik nawet w rozmiarze A3. Warto również zwrócić uwagę na pojemny podajnik papieru oraz na wyjątkowo łatwy system wymiany pojemników z tuszem. Istotną funkcją, która jest dostępna w Epson Expression Premium XP-900 jest możliwość drukowania mobilnego. Aplikacja iPrint pozwala na łączenie się urządzenia ze smartfonem lub tabletem, co znacząco podnosi poziom komfortu podczas korzystania z drukarki. Epson E-mail Print umożliwia również przesyłanie mailowo dokumentów z dowolnego miejsca na świecie bezpośrednio do urządzenia.

 

Canon Pixma TS6250

Canon Pixma TS6250 to model, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i w niewielkim biurze. Zaletą tego urządzenia są jego kompaktowe wymiary, dzięki czemu sprzęt zmieści się w każdym miejscu. Pomimo małych gabarytów Canon Pixma TS6250 pozwala na drukowanie materiałów bardzo dobrej jakości, które zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Kolejnym pozytywnym aspektem tego urządzenia jest fakt, że jego konfiguracja należy do prostych czynności i każdy powinien sobie z nią poradzić bez większych problemów. Dodatkową, przydatną możliwością jest drukowanie bezprzewodowe ze smartfonów i tabletów oraz korzystanie z usług w chmurze, co wpływa na komfort korzystania z drukarki. Canon Pixma TS6250 automatycznie drukuje w sposób dwustronny i ma funkcję wykrywania szerokości papieru. Ten model wyróżnia się łatwą obsługą, którą zawdzięcza intuicyjnemu menu na wyświetlaczu OLED o przekątnej 1,44 cala.

 

HP OfficeJet 6950

Powyższy model drukarki atramentowej będzie idealnym sprzętem do Twojego domu lub małego biura. Pozwala on na drukowanie dokumentów, plików tekstowych oraz zdjęć w bardzo wysokiej jakości. Kolejnym atutem modelu jest wyjątkowo pojemny podajnik na papier. Co jeszcze wyróżnia powyższe urządzenie na tle innych drukarek atramentowych? Wysoka energooszczędność, która wpływa na niższe koszty związane z eksploatacją sprzętu. HP OfficeJet 6950 idealnie sprawdzi się do drukowania różnego rodzaju wykresów oraz raportów, ponieważ charakteryzuje się profesjonalną jakością kolorów. Jedną z najbardziej użytecznych funkcji powyższego modelu jest możliwość drukowania z Twojego smartfonu. Jest to wygodne rozwiązanie, które docenią domownicy oraz pracownicy, ponieważ pozwala na połączenie mobilne z każdego miejsca w domu lub w biurze. Korzystanie z drukarki ułatwia intuicyjne menu, z którego możesz korzystać za pomocą wygodnego wyświetlacza.

 

Epson WorkForce Pro WF-3720DWF

Epson WorkForce Pro WF-3720DWF to urządzenie wielofunkcyjne, którego ekonomia pracy pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją urządzenia. Powyższy model wyróżnia szybkie tempo pracy zarówno pod kątem drukowania, skanowania jak i kopiowania. Jest to niewielkie, nowoczesne urządzenie, które zmieści się w każdym domu oraz biurze. Na komfort użytkowania drukarki wpływa wygodny, dotykowy wyświetlacz, który pozwala na dostęp do intuicyjnego menu. Dodatkowymi zaletami modelu WF-3720DWF jest drukowanie dwustronne oraz pojemny i automatycznie podający podajnik papieru, który mieści nawet 250 arkuszy. Dostępna łączność Wi-Fi umożliwia korzystanie z urządzenia w dowolnym miejscu w domu lub w biurze. Dodatkowo producent umożliwia rozszerzenie gwarancji aż na 3 lata, w związku z czym możesz liczyć na wsparcie specjalistów przez dłuższy czas od daty zakupu.

 

Canon Pixma G2411

Powyższe urządzenie wielofunkcyjne sprawdzi się idealnie zarówno w domu, jak i w niewielkim biurze. Ten model drukarki jest łatwy w obsłudze, a dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi, korzystanie z menu nie jest skomplikowaną czynnością. Innowacyjny system stałego zasilania tuszem jest aspektem, który wyróżnia powyższy sprzęt na tle innych tego typu, dodatkowo ułatwiając wymianę materiałów eksploatacyjnych. Canon Pixma G2411 ma również możliwość ekonomicznego i efektywnego drukowania, co pozwala na uzyskanie aż 12000 stron wydruków w czerni na dwóch zbiornikach oraz do 7000 stron w kolorze na jednym zbiorniku. Dodatkową i przydatną funkcją jest automatycznie wyłączanie zasilania, kiedy urządzenie nie jest używane – dzięki temu rozwiązaniu oszczędzana jest energia. Wydruki z tego urządzenia są wysokiej jakości i zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby.

 

HP Office JetPro 7720

Ten model urządzenia wielofunkcyjnego zapewnia bardzo wysokiej jakości wydruki, które dodatkowo można w łatwy sposób uzyskać w rozmiarze A3. Warto zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie automatycznie drukuje zdjęcia bez ramki. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ otrzymanych wydruków nie trzeba przycinać. Dodatkową zaletą urządzenia jest pojemny pojemnik na papier, w którym mieści się aż 250 arkuszy. Skanowane i kopiowane dokumenty są przesyłane na komputer w formie LEGAL (21,6 cm x 35,6 cm). HP Office JetPro 7720 w sprawny sposób wykonuje zadania, co możliwe jest dzięki automatycznemu podajnikowi na papier, który mieści 35 arkuszy oraz automatycznemu drukowaniu dwustronnemu. Powyższy model umożliwia drukowanie za pomocą smartfona, tabletu oraz komputera przenośnego, dzięki aplikacji HP Smart.

 

Brother DCP-T220

Brother CDP-T220 to urządzenie wielofunkcyjne, które poradzi sobie z drukiem plików tekstowych, dokumentów, a nawet grafik i zdjęć. Co wyróżnia ten model drukarki na tle innych tego typu urządzeń? Duża szczegółowość druku, pojemny podajnik papieru (mieści się w nim 150 arkuszy) oraz oszczędność tuszu. Dodatkowo system szybkiego napełniania pojemników z tuszami pozwala na wydrukowanie dużej ilości dokumentów, przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowo niskiego kosztu wydruku jednej strony. Wymiary urządzenia nie należą do największych, dlatego ustawienie go nawet w niewielkiej przestrzeni biurowej lub domowej nie będzie stanowiło problemu. Warto zaznaczyć, że producent oferuje rozszerzoną gwarancję do trzech lat na sprzęt, po zarejestrowaniu się na stronie firmy Brother. Brother DCP-T220 to nie tylko drukarka, ale również skaner i kopiarka, dzięki którym masz więcej możliwości. Jeśli szukasz modelu, który sprawdzi się do niewielkiego biura lub mieszkania, powyższy sprzęt nada się idealnie.

 

HP Smart Tank 515

Ten model urządzenia wielofunkcyjnego został stworzony z myślą o użytkownikach domowych oraz pracujących w niewielkich biurach. Niezwykle wygodne jest połączenie drukarki, skanera oraz kopiarki w jednym urządzeniu. Docenianym przez użytkowników rozwiązaniem są zintegrowane zbiorniki z atramentem oraz czujnik poziomu tej substancji. Dzięki tym aspektom uzupełniane pojemników z tuszem jest sprawnym i czystym procesem. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca na drukarkę, powyższy model świetnie się u Ciebie sprawdzi, ponieważ jego wymiary są niewielkie. W związku z tym HP Smart Tank 515 zmieści się w każdym pomieszczeniu, zarówno w domu, jak i w biurze. Dodatkową, komfortową funkcjonalnością jest łączność bezprzewodowa, dzięki której wydrukujesz dokumenty z każdego miejsca w Twoim domu lub firmie. Możesz również połączyć się z urządzeniem za pomocą specjalnej aplikacji od firmy HP na Twoim smartfonie lub tablecie.

 

Epson EcoTank L3151

Powyższe urządzenie to kompaktowy sprzęt, który dzięki swoim niewielkim wymiarom świetnie sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach oraz biurach. Dodatkowym komfortowym aspektem jest połączenie drukarki, skanera oraz kopiarki w jednym produkcie. Użytkownicy z pewnością docenią możliwość korzystania z drukarki w sposób bezprzewodowy, która umożliwia drukowanie z każdego miejsca w domu lub w biurze. Model EcoTank L3151 wyróżnia się korzystnymi kosztami związanymi z eksploatacją drukarki, ponieważ urządzenie pozwala na wydruk 8100 stron czarno-białych oraz 6500 stron kolorowych za pomocą pojemników, które są dołączone do sprzętu. Warto zaznaczyć, że w Epson EcoTank L3151 nie zostały zamontowane kartridże, ponieważ ten model wykorzystuje zbiorniki na atrament o bardzo dużych wymiarach. Dodatkowo pojemniki na tusz zostały umieszczone z przodu drukarki, dzięki czemu masz do nich łatwy dostęp i bez trudu dowiesz się, jaki jest poziom atramentu w urządzeniu.

 

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475

Powyższy model urządzenia marki HP jest praktycznym dodatkiem do każdego domu lub niewielkiego biura. Potrzebujesz coś na szybko wydrukować lub od czasu do czasu przydaje Ci się skaner? Rozważ zakup HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475. Dodatkowymi aspektami jest dobra ekonomia pracy oraz łatwa wymiana materiałów eksploatacyjnych, dzięki którym skutecznie obniżysz koszty związane z obsługą urządzenia. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas związany z drukowaniem, po zakupie drukarki pobierz aplikację HP Smart na swój smartfon lub tablet. Dzięki temu rozwiązaniu możesz bez problemu skanować dokumenty do chmury, Twojej poczty e-mail lub wielu innych miejsc. Za pomocą tej aplikacji można również drukować potrzebne materiały bezprzewodowo. Stabilne połączenie bezprzewodowe zapewnia łączność Wi-Fi oraz Bluetooth, co dodatkowo usprawnia proces rozpoczynania drukowania.

 

Podsumowanie rankingu drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe nie są wybierane tak często jak urządzenia laserowe, ale mają swoich zwolenników. Oferują dobrą jakość wydruków i świetnie sprawdzą się w niewielkich biurach oraz domach, w których drukuje się regularnie. W naszym zestawieniu znalazły się drukarki, które wyróżniają się ze względu na ich wydajność oraz korzystne ceny materiałów eksploatacyjnych. Dodatkowo każdy z powyższych modeli jest urządzeniem wielofunkcyjnym, co z pewnością docenią pracownicy oraz domownicy. Jeśli zależy Ci na kompaktowej drukarce, możesz wybrać jeden z następujących modeli: HP Smart Tank 515, Brother DCP-T220, Epson WorkForce Pro WF-3720DWF oraz Canon Pixma TS6250. Produkty z firmy HP oraz Epson mają możliwość drukowania bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, co może być szczególnie przydatne w firmach. Mamy nadzieję, że stworzony przez nas ranking drukarek atramentowych pomógł Ci w ostatecznej decyzji, które z urządzeń tego typu wybrać.

Ostatnie wpisy:

 • przygotowanie kalendarza

  Jak samodzielnie wydrukować kalendarz?

  Praktyczne wskazówki jak wydrukować kalendarz Google Bez kalendarza ani rusz! Jednodzielny, trójdzielny, plakatowy do powieszenia na ścianie, a może stojący… Zwykle kupujesz go w sklepie, ale możesz też stworzyć i…

  Czytaj >
 • papier z recyklingu

  Czy wiesz, jak powstaje makulatura?

  Rodzaje i zastosowanie makulatury Na świecie produkuje się dziś ok. 300 mln ton papieru rocznie. Wytwarzanie tak dużej jego ilości nie byłoby możliwe bez udziału makulatury. W jaki sposób zużyty…

  Czytaj >
 • drukarki sklepowe

  Drukarka termiczna – dla kogo i czy warto

  Z drukarkami termicznymi masz do czynienia na co dzień, choć może o tym nie wiesz. To one drukują wszystkie paragony sklepowe! Na czym polega druk termiczny i jakie ma zastosowania? …

  Czytaj >