Drukarki laserowe – ranking

Zdecydowanej większości użytkowników drukarek ciężko byłoby wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez tego sprzętu. W dzisiejszych czasach to urządzenie służy już nie tylko do drukowania, ale również do skanowania oraz kopiowania. Dodatkowo dzięki drukarce możesz utrwalić na papierze swoje zdjęcia z wakacji lub z innych, ważnych momentów w życiu. To urządzenie okazuje się być niezastąpione, gdy potrzebujesz wydrukować niezbędne dokumenty lub notatki służące do nauki na sprawdzian. Drukarka jest równie ważna w każdym biurze, gdzie regularnie się z niej korzysta. W związku z wydarzeniami z ostatniego okresu, zapotrzebowanie na drukarki wzrosło, ponieważ duża część pracowników była zmuszona do przejścia w tryb pracy zdalnej. Brak dostępu do firmowego sprzętu stał się powodem, dla którego wielu ludzi zdecydowało się na zakup drukarki. Mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie na wspomniany sprzęt, stworzyliśmy ranking, aby ułatwić ten niełatwy wybór. Poniżej znajdziesz modele, które wyróżniają się ze względu na ich cenę, wydajność, jakość wydruków oraz ekonomiczne rozwiązania związane z alternatywnymi materiałami eksploatacyjnymi. Wybierz najlepsze urządzenie dla siebie, które będzie świetną inwestycją na wiele lat.

 

Najlepsze drukarki laserowe

Drukarki laserowe to jedne z najczęściej wybieranych urządzeń zarówno do biur, jak i do gospodarstw domowych. Cieszą się tak dużą popularnością ze względu na dobrą wydajność ich materiałów eksploatacyjnych oraz świetną jakość uzyskiwanych wydruków. Pierwszy sprzęt tego typu powstał w 1971 r. i został zaprojektowany przez inżyniera firmy Xerox –  Gary’ego Starkweathera. Ta drukarka laserowa umożliwiała druk dwustronny, monochromatyczny z rozdzielczością 300 dpi i z prędkością 120 stron na minutę. Niestety pierwowzór miał spore rozmiary, przez co jego umieszczenie w mniejszych pomieszczeniach było problematyczne. Z biegiem czasu urządzenie było udoskonalane i dopracowywane, tak aby w najlepszy sposób spełniało wymagania użytkowników. Aktualnie drukarki laserowe to sprzęt wielofunkcyjny, który umożliwia nie tylko drukowanie, ale również skanowanie oraz kopiowanie. Stworzyliśmy ranking najlepszych produktów tego typu, które będą świetną inwestycją do każdego domu oraz biura. Modele posiadają dokładnie opisy, tak aby ułatwić Ci podjęcie decyzji.

HP Laser 107w

Powyższy model drukarki laserowej jest szczególnie polecany do domu oraz do niewielkich biur. Sprawdzi się bardzo dobrze przy wydruku niezbędnych materiałów na lekcje, różnego rodzaju dokumentów oraz zdjęć. Zasobnik papieru urządzenia pomieści nawet 150 arkuszy. Jest to drukarka laserowa monochromatyczna, która automatycznie drukuje dokumenty dwustronnie, co jest niezwykle przydatną funkcją. Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w technologię Wi-Fi Direct, która pozwala na druk bezprzewodowy poprzez łączenie się z laptopem, smartfonem oraz tabletem. Dzięki tej funkcji błyskawicznie wydrukujesz dokumenty, grafiki i zdjęcia, które znajdują się w pamięci urządzeń przenośnych. Powyższy model umożliwia drukowanie w następujących formatach: A4, A5, B5 oraz Oficio. Wielu użytkowników z pewnością doceni fakt, że urządzenie HP Laser 107w drukuje z prędkością 20 stron na minutę.

 

Xerox Phaser 3020

Xerox Phaser 3020 to bardzo kompaktowa drukarka laserowa, która została stworzoną z myślą o niewielkich biurach oraz gospodarstwach domowych. Wyróżnia ją niezwykle szybka i prosta instalacja, z którą powinien poradzić sobie każdy użytkownik. Dodatkowo model jest wyposażony w łączność Wi-Fi, dzięki której sprzęt możesz umieścić w każdym, najwygodniejszym dla Ciebie miejscu. Dzięki tej funkcji masz również możliwość połączenia się z drukarką poprzez smartfon lub tablet i w wygodny oraz sprawny sposób wydrukować potrzebne materiały bezpośrednio z tych urządzeń. Przydatnym rozwiązaniem jest usługa Xerox CentreWare IS, która umożliwia stały wgląd w postęp zadań, łatwy dostęp do sprawdzenia ilości tonera oraz możliwość nawiązania kontaktu z pomocą techniczną w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem. Warto zwrócić uwagę na intuicyjny interfejs drukarki, który ułatwia korzystanie z urządzenia.

 

Brother HL-L2312D

Powyższy model powstał dla tych użytkowników, którzy potrzebują pewnego i szybko drukującego urządzenia w małym biurze lub w gospodarstwie domowym. Jakie cechy wyróżniają tę drukarkę laserową? Oszczędność tonera, pojemny podajnik papieru (mieści aż 250 arkuszy) oraz duża szczegółowość drukowanych materiałów.  Drukarka Brother HL-L2312D została zaprojektowana w taki sposób, aby można było z niej korzystać po zaledwie kilku minutach od momentu wyjęcia jej z pudełka. Powyższy model jest również idealny dla osób, które nie lubią czekać na potrzebne materiały – ten sprzęt umożliwia drukowanie nawet 30 stron w ciągu jednej minuty. Kolejnym aspektem, który wyróżnia drukarkę od firmy Brother, jest bardzo cicha praca pozwalająca na umieszczenie sprzętu na biurku, ponieważ w żaden sposób nie będzie rozpraszać Cię podczas pracy. Model został wyróżniony ze względu na jego niższy wpływ na środowisko, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów związanych z drukiem.

 

HP LaserJet M15w

HP LaserJet M15w wyróżnia się dobrą ekonomią pracy oraz łatwą wymianą materiałów eksploatacyjnych. Te cechy pozwalają skutecznie obniżyć koszty związane z obsługą urządzenia. Dzięki niewielkim wymiarom, powyższy model zmieści się w każdym miejscu w biurze oraz w domu. Warto zwrócić uwagę na to, że urządzenie jest gotowe do pracy praktycznie od momentu wyjęcia z pudełka i instalacji, ponieważ posiada zainstalowane fabrycznie wkłady od producenta. Technologia HP Auto-On/Auto-Off pozwala na zmniejszenie zużycia energii. Model LaserJet M15w umożliwia drukowanie prosto z chmury, smartfonów oraz tabletów, a wszystko to dzięki bezprzewodowej łączności. Powyższy model sprawdzi się wszystkim osobom, które mają niewielkie biuro lub od czasu do czasu potrzebują wydrukować potrzebne materiały na własny użytek.

 

Canon i-Sensys LBP113W

Ten model drukarki laserowej wyróżnia się ze względu na swoją wydajność oraz niewielkie rozmiary. Canon i-Sensys LBP113W jest jednofunkcyjnym urządzeniem, które pozwala na wydruk czarno-białych materiałów, co skutecznie obniża koszty związane z eksploatacją urządzenia. Dodatkowo ten model umożliwia łączność bezprzewodową oraz mobilną, co podnosi komfort wynikający z użytkowania. Menu drukarki laserowej jest intuicyjne i znajduje się na 5-wierszowym wyświetlaczu LCD. Co jeszcze wyróżnia powyższe urządzenie? Bardzo wydajne tonery – jeden pojemnik wystarcza nawet na 1600 stron wydruków bardzo dobrej jakości. Drukarka prezentuje się elegancko, dzięki czarnej i solidnej obudowie. Jest wykonana z materiałów dobrej jakości, dlatego posłuży użytkownikom przez wiele lat.

 

HP LaserJet Pro M404n

Powyższe urządzenie jest uniwersalne i sprawdzi się bardzo dobrze zarówno w domu, jak i w niewielkim biurze. Wyróżnia je wysoka ekonomia pracy, niezwykle przydatna energooszczędność, świetnej jakości wydruki oraz dobre tempo pracy. Wymiana materiałów eksploatacyjnych w tej drukarce laserowej jest na tyle prosta, że powinien poradzić sobie z nią każdy użytkownik. Bardzo przydatnym aspektem jest pojemny podajnik papieru, dzięki któremu arkusze uzupełnia się rzadziej niż w innych urządzeniach tego typu. Dodatkowo HP LaserJet Pro M404n ma wbudowany pakiet zabezpieczeń, który chroni sprzęt przed wykorzystaniem go jako punktu wyjściowego do różnego rodzaju ataków. Dla osób, które nie lubią czekać, dobrą informacją jest niezwykle sprawne tempo pracy drukarki oraz fakt, że szybko wychodzi ona z trybu uśpienia.

 

Brother HL-1222WE

Brother HL-1222WE to urządzenie, które wyróżnia się ze względu na niezwykle wydajne tonery. Model obsługuje kartridże, które starczają nawet na wydruk 1500 stron. Design drukarki jest wyjątkowo elegancki, a jej wymiary są niewielkie, w związku z czym zmieści się ona na każdej półce w domu lub biurze. Jest to urządzenie, które pozwala na drukowanie materiałów w monochromatycznych odcieniach. Brother HL-1222WE wyróżnia się wyjątkowo łatwą instalacją i intuicyjną obsługą, dzięki panelowi kontrolnemu LED. Dodatkowymi zaletami modelu jest podajnik papieru, który pomieści aż 150 arkuszy oraz technologia, która zapobiega zacinaniu się drukowanych stron. Ważną i praktyczną funkcją powyższego modelu jest możliwość drukowania z różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Dzieje się to dzięki połączeniu urządzenia z aplikacją iPrint&iScan od firmy Brother, którą można pobrać na sprzęt zarówno z systemami Android, jak i IOS.

 

HP LaserJet Pro M102w

Powyższy model jest kompaktową drukarką laserową, która zmieści się w każdym miejscu w niewielkim biurze oraz domu. Zapewnia wysokiej jakości wydruki, które jednocześnie nie są drogie. Warto zaznaczyć, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, posiada intuicyjne menu, z którego obsługą poradzi sobie każdy użytkownik. Wielką zaletą jest bezprzewodowy interfejs, który pozwala na bezpośrednie drukowanie ze smartfonów oraz tabletów za pomocą usługi HP ePrint. WiFi Direct umożliwia korzystanie z urządzenia bez konieczności łączenia się z siecią. LaserJet Pro M102w drukuje pierwszą stronę już w 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna urządzenia to 22 strony na minutę. Bardzo przydatna technologia wskaźników drukowania umożliwia monitorowanie poziomów tonera oraz pozwala na tworzenie maksymalnej możliwej liczby wydruków. Warto zaznaczyć, że wymiana materiałów eksploatacyjnych przebiega sprawnie, ponieważ drukarka posiada funkcję automatycznego usuwania plomb w nowym produkcie.

 

HP Neverstop 1000w

HP Neverstop 1000w zdecydowanie wyróżnia się pod względem wydajności – tonery, które zainstalowane są fabrycznie w drukarkę, pozwalają na uzyskanie nawet 5000 stron wydruków. W związku z tym, powyższe urządzenie idealnie sprawdzi się do każdego domu oraz niewielkiego biura, w którym drukuje się regularnie. Bezprzewodowy interfejs umożliwia szybkie korzystanie z urządzenia za pomocą smartfonu lub tabletu oraz usługi Dropbox i Dysku Google. Dzięki aplikacji HP Smart, sprzęt zawsze powiadomi użytkownika o postępie w drukowaniu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie jest gotowe do pracy niemalże chwilę po wyjęciu z pudełka, wystarczy je zainstalować (co swoją drogą jest niezwykle proste). Urządzenie jest średniej wielkości, dzięki czemu zmieści się nawet w niewielkich pomieszczeniach.

 

Canon i-Sensys LBP-6030B

To kompaktowe urządzenie, które zmieści się na każdej półce w domu lub w niewielkim biurze. Jest to cicha, wydajna pod względem energetycznym oraz niezawodna drukarka laserowa monochromatyczna. Warto zwrócić uwagę na to, że Canon i-Sensys LBP-6030B posiada technologię szybkiego wydruku pierwszej strony, która znacznie skraca czas oczekiwania na otrzymanie pierwszej strony potrzebnego dokumentu. Rozdzielczość wydruków z powyższej drukarki laserowej wynosi 2400 × 600 dpi, a dodatkowo istnieje możliwość wyostrzenia obrazu, która jeszcze bardziej podnosi jakość otrzymanego materiału. Wymiana części eksploatacyjnych jest bardzo prosta, ponieważ wszystkie wspomniane produkty znajdują się w kasecie laserowej, którą łatwo się wyciąga. Co jeszcze wyróżnia powyższy model drukarki? Jej bardzo szybka gotowość do drukowania oraz niezwykle cicha praca, która w żaden sposób nie przeszkadza w wykonywaniu innych obowiązków.

 

Podsumowanie rankingu drukarek laserowych

Drukarki laserowe cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ początkowa inwestycja szybko się zwraca ze względu na niskie koszty związane z eksploatacją urządzenia. Jakość wydruków, które możesz dzięki nim uzyskać, jest bardzo dobra, a dodatkowo cena wydruku jednej strony jest wyjątkowo korzystna. Każdy z wymienionych modeli wyróżnia się czymś innym, np. jeśli zależy Ci na kompaktowym urządzeniu, możesz wybrać jedną z następujących drukarek: Canon i-Sensys LBP-6030B, Brother HL-1222WE, Canon i-Sensys LBP113W lub Xerox Phaser 3020. Z kolei sprzęt firmy HP oraz Brother posiada funkcję łączenia się z urządzeniami przenośnymi, co z pewnością docenią wszyscy pracownicy oraz domownicy. Dokładne informacje odnośnie poszczególnych modeli znajdziesz w opisach każdego z nich. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu rankingowi najlepszych drukarek laserowych wybierzesz tę, która sprawdzi się idealnie w Twoim domu lub firmie.

Ostatnie wpisy:

 • przygotowanie kalendarza

  Jak samodzielnie wydrukować kalendarz?

  Praktyczne wskazówki jak wydrukować kalendarz Google Bez kalendarza ani rusz! Jednodzielny, trójdzielny, plakatowy do powieszenia na ścianie, a może stojący… Zwykle kupujesz go w sklepie, ale możesz też stworzyć i…

  Czytaj >
 • papier z recyklingu

  Czy wiesz, jak powstaje makulatura?

  Rodzaje i zastosowanie makulatury Na świecie produkuje się dziś ok. 300 mln ton papieru rocznie. Wytwarzanie tak dużej jego ilości nie byłoby możliwe bez udziału makulatury. W jaki sposób zużyty…

  Czytaj >
 • drukarki sklepowe

  Drukarka termiczna – dla kogo i czy warto

  Z drukarkami termicznymi masz do czynienia na co dzień, choć może o tym nie wiesz. To one drukują wszystkie paragony sklepowe! Na czym polega druk termiczny i jakie ma zastosowania? …

  Czytaj >