Drukarki tanie w eksploatacji – ranking 2022

Trudno sobie wyobrazić biuro, także to domowe, bez drukarki. Na rynku znajdziesz wiele urządzeń o różnych parametrach i z różnych półek cenowych. Cena to jedno, ale które drukarki są niedrogie w późniejszym użytkowaniu? Przygotowaliśmy zestawienie 4 modeli drukarek tanich w eksploatacji.

 

Co składa się na koszt eksploatacji drukarki?

Drukarka drukarce nierówna. Wiele osób zwraca uwagę tylko na cenę urządzenia. Tymczasem koniecznie trzeba wziąć pod uwagę także jego wydajność. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy planujesz drukować dużo – np. dokumentów w biurze.

 

Pod względem ceny zakupu tańsze są drukarki atramentowe. Jeśli jednak rozmawiamy o kosztach eksploatacji, korzystniejszą opcją są drukarki laserowe. W naszym rankingu pokazujemy 4 modele drukarek, które wyróżniają się wysoką wydajnością.

 

Co to oznacza? Że pojedyncza strona będzie Cię kosztowała mało, zwłaszcza jeśli zamówisz zamiennik tonera od Black Point. Poniższe modele drukarek mają przy tym dobre parametry jakościowe, dużą szybkość druku oraz niskie zużycie energii – możesz więc być pewien, że kupując je, dokonasz dobrego wyboru!

OKI B432dn 

Laserowa drukarka tania w eksploatacji, która została zaprojektowana z myślą o maksymalnej szybkości i wydajności pracy. Jest łatwa w użytkowaniu, ale wyróżniają ją zaawansowane funkcje, w tym duża pamięć i wydajny procesor. Kompaktowa wielkość sprawia, że drukarka zmieści się nawet na niewielkim biurku.

Drukarka ma bardzo dużą prędkość druku A4: do 40 stron na minutę. Funkcja drukowania mobilnego sprawdzi się w przypadku grup roboczych, a opcja druku dwustronnego to dodatkowe zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Drukarka OKI B432dn jest w stanie wydrukować duże ilości dokumentów – jeśli zamówisz bardzo wydajne tonery Black Point, takie jak np. toner LBPPOB512 (zamiennik Oki 45807111), wydajność wyniesie nawet 13 000 stron (wydajność OEM to 12 000 stron).

Lexmark CS417dn

Kolorowa drukarka laserowa, wyróżniająca się niezawodnością i innowacyjnymi rozwiązaniami jak opcjonalne drukowanie bezprzewodowe, drukowanie z urządzeń mobilnych czy praca w sieci.

Ta tania w eksploatacji drukarka produkuje strony z prędkością 30 na minutę. Wydajność sprzętu podnosi dodatkowo możliwość druku dwustronnego. Dokumenty z rysunkami i obrazami pomaga szybciej drukować rozszerzalna pamięć i szybki, dwurdzeniowy procesor. Opcjonalny drugi podajnik to pojemność zwiększona do 850 arkuszy, co usprawnia pracę zwłaszcza tam, gdzie drukować trzeba dużo i często. 

Jeśli dodatkowo skorzystasz z tonera Black Point LCBPLCS417M (zamiennika Lexmark 71B2HM0), wydajność druku wyniesie 4000 stron przy wydajności OEM 3500, a koszt wydruku strony będzie niższy o 30%.

Canon i-SENSYS LBP6030B

Monochromatyczna drukarka laserowa idealna do małego biura. Wyróżnia się jakością wydruku, szybkością, wytrzymałością i bardzo niskim zużyciem energii. Drukarka zużywa zaledwie 0,8 W w trybie uśpienia, a co więcej do zera skrócono w niej czas nagrzewania.

tanią w eksploatacji drukarkę marki Canon wyróżnia także krótki czas oczekiwania na pierwszy wydruk po wyjściu z trybu uśpienia – tylko 7,8 sekundy. Dzięki temu urządzenie jest zawsze gotowe do działania. Prędkość drukowania laserowego to 18 stron na minutę. To mniej niż w poprzednich modelach, ale drukarka jest za to bardzo przystępna cenowo i niewielka – jej wymiary to zaledwie 364 × 249 × 198 mm.

Jeśli zamówisz do tej drukarki toner Black Point Super Plus LBPH85D (zamiennik HP CE285D, kompatybilny także z drukarką Canon i-SENSYS LBP6030B), wydajność druku wyniesie 1600 stron. Koszt wydruku strony będzie niższy o 20% w porównaniu z oryginalnym tonerem.

Kyocera ECOSYS M2040dn

To najpopularniejszy model czarno-białych drukarek marki Kyocera. Urządzenie wyróżnia rozwiązanie w postaci podajnika DualScan, który do tej pory występował w droższych i bardziej zaawansowanych drukarkach. Dwa skanery skanują kartkę z obu stron na raz bez konieczności jej odwracania. Oznacza to większą wydajność i niższe koszty eksploatacji urządzenia.

Drukarka Kyocera ECOSYS M2040dn drukuje z prędkością 40 stron na minutę. Wyróżnia ją także krótki czas oczekiwania na pierwszy wydruk (mniej niż 6,4 sekundy). Pojemność podajników papieru to aż 850 stron. Drukarka pobiera 661 W w trybie drukowania i kopiowania, 21 W w trybie gotowości i tylko 1 W w trybie uśpienia.

Jeśli zamówisz do niej toner Black Point Super Plus LBPKTK1170 (zamiennik Kyocera TK-1170), wydajność druku wyniesie 7200 stron (wydajność OEM to także 7200 stron), a sam wydruk strony będzie tańszy o 19%.

Ostatnie wpisy: