Black Point działa w trybie eko

Ekologia towarzyszy nam na co dzień. Przejawia się nie tylko w naszych działaniach recyklingowych, czy edukacji klientów. W tym roku wspólnie z Klubem Gaja posadzimy kolejne 1200 drzewa w terenie całej Polski.

Dla niektórych bycie eko to chwilowa moda, dla nas to motto, które realizujemy każdego dnia. I nie boimy się o tym mówić głośno! Dlaczego? Bo za słowami idą także czyny. Przede wszystkim stawiamy na recykling. Wspólnie z firmą Eco Service, która działa w ramach naszej Grupy Kapitałowej zajmujemy się zbiórką zużytych pojemników
do drukarek, a także wspólnie inicjujemy prospołeczne i proekologiczne działań lokalne. Dzięki działalności spółki miliony ton pustych kartridży zostają powtórnie wykorzystane, zamiast trafić na wysypiska. Wierzymy, że nadawanie im drugiego życia pomaga uratować naszą planetę. I nie poprzestajemy tylko na tym.

Zrównoważona produkcja

Ale przejdźmy do konkretów. Nie chcemy, aby zużyte produkty trafiały na śmietnik albo co gorsza do oceanów, dlatego wykorzystujemy je ponownie. I robimy to już od blisko 30 lat. Dzięki nowoczesnej technologii puste kartridże używamy do produkcji nowych. I wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze? Jakość i niezawodność są takie same jak produkty producenta drukarki, a nasza wydajność nie ma sobie równych. Niemożliwe? A jednak. Dodatkowo każdy produkt Black Point otrzymuje bezterminową gwarancję. Dla nas najważniejsze jest jednak to, że ponowne wykorzystanie kartridży zmniejsza emisję CO2 o 45-60%. Oszczędza również kosztowne zasoby naturalne, takie jak aluminium, ropę naftową i drewno. Dzięki takiemu podejściu problem odpadów z materiałów eksploatacyjnych po prostu znika!

Edukacja rzecz święta

Recykling jest bardzo ważny, ale nie były możliwy, gdyby nie nasi klienci. To właśnie oni dostarczają nam surowców, dzięki którym możemy wyprodukować „nowe” kartridże do drukarek. A wszystko w ramach programu Eko-partner, dzięki któremu całkowicie bezpłatnie można przekazać nam puste produkty. Wystarczy dostarczyć nam pustą kasetę, której już nie potrzebujesz a my dopilnujemy, aby znalazła się we właściwym miejscu i została ponownie wykorzystana. Kto wie, być może znowu trafi w Twoje ręce? 🙂

Nowe lasy od Black Point

Ale to nie wszystko. Dla nas każdy oddany kartridż to nie tylko ekologiczny produkt, to również nowe drzewa. A wszystko dzięki współpracy z najstarszą organizacją działającą na rzecz ochrony środowiska w Polsce – Klubem Gaja. Już od kilku lat wspólnie prowadzimy zbiórki pustych wkładów do drukarek. Każdy oddany kartridż wspiera kupno sadzonek drzew, a my tworzymy z nich nowe produkty. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się posadzić ponad 27 tys. drzew, a w tym roku mamy apetyt na więcej! Jak widzisz recykling to dla nas coś więcej niż ponowne użycie surowców. To proces, na który składa się wiele elementów, ale efekt w postaci nowych produktów i drzew to coś, co sprawia nam dużo satysfakcji.

Ostatnie wpisy: