Ekologiczny toner do drukarki – hit czy kit?

Coraz więcej firm i konsumentów stawia na zrównoważone rozwiązania w każdej dziedzinie życia, w tym również w drukowaniu. Jeśli czytujesz naszego bloga (a jest fajny, więc warto!), wiesz już, że my także wprowadziliśmy do oferty coś tak świetnego, że OH! Ale czy ekologiczny toner do drukarki nie jest po prostu chwilową modą? Czy to naprawdę ma sens?

Ekologiczny toner – czy to przypadkiem nie kit?

Absolutnie! Decydując się na ekologiczny toner, taki jak np. nasz Oh!GREEN, wcale nie tracisz na jakości. 

 

Linia ekologicznych tonerów

 

Zrównoważone drukowanie, czyli ograniczające negatywny wpływ na środowisko, nie musi iść w parze z obniżeniem jakości lub wydajności. Wręcz przeciwnie: nowoczesny ekologiczny toner (lub inaczej biotoner) do drukarek to produkt, który spełnia swoje zadanie, a jednocześnie jest mniej szkodliwy dla planety niż jego klasyczny odpowiednik

 

Ciekawym rozwiązaniem jest chociażby biomasa – organiczny materiał pochodzący z roślin. Biomasa to korzystny wybór dla środowiska, ponieważ ma neutralny bilans węglowy. Oznacza to, że ilość CO2 wydzielanego podczas użytkowania tonera jest równoważona przez ilość dwutlenku węgla, którą rośliny absorbują z atmosfery w trakcie swojego życia. 

 

Zastosowanie biomasy w produkcji tonerów pozwala znacząco zmniejszyć ślad węglowy, co jest kluczowe w walce z globalnym ociepleniem.

 

Tonery polimeryzowane, które zawierają składniki z biomasy, charakteryzują się lepszym pokryciem papieru, co przekłada się na wyższą jakość wydruków. Wysoka wydajność jest tutaj kluczowa – im dłużej możesz używać jednego wkładu, tym mniej zasobów potrzeba do produkcji nowych. 

 

Dodatkowo tonery polimeryzowane mają niższą temperaturę topnienia, co oznacza niższe zużycie energii i mniejszą emisję CO2. Sprawdź nasze top 5 zalet ekologicznych tonerów

 

A jak w Black Point dbamy równocześnie o Ziemię i piękne kolory na Twoich wydrukach?

 

Proszek, którego używamy w naszych ekotonerach OH!GREEN zawsze zawiera poniżej 1 procenta dwutlenku tytanu TiO2. Dwutlenek tytanu jest potrzebny do uzyskania jasnych i żywych kolorów. W nadmiarze może być szkodliwy, ale w odpowiednich dawkach wykorzystuje się go nawet w produkcji kosmetyków. 

 

Współpracujemy tylko z certyfikowanymi dostawcami, którzy gwarantują, że proszek ma obiecany skład. Co ważne, nasze tonery modyfikujemy w taki sposób, aby mogły drukować nawet 100 procent stron więcej niż modele, które znajdziesz u konkurencji.

Ekologiczny toner, a wokół plastik fantastik

Ale nie u nas! Choć rzeczywiście możliwa jest taka sytuacja. Zdarzają się firmy, które sprzedają ekologiczne tonery, ale na ekologii samej w sobie wcale im nie zależy. Co to oznacza?

 

Ano właśnie to: kupujesz biotoner z troski o środowisko, ale dostajesz go w pudełku pełnym plastikowej folii bąbelkowej. Krew Cię zalewa, bo przecież nie o to chodziło, prawda? 

 

Spokojnie, nie z nami takie numery. Obiecujemy Ci ekologiczny toner i wiemy, z czym to się wiąże. 

 

Bierzemy odpowiedzialność na siebie. Dlatego dbamy również o opakowanie toneru (materiał kompostowy) oraz o dostawę. Zwracamy uwagę nawet na woreczek, który dba o bezpieczeństwo toneru – nasz jest ze skrobi.

Koty, tonery i zmiana, na którą masz wpływ

Wybierając ekologiczny toner, możesz znacząco zmniejszyć negatywny wpływ swojego codziennego drukowania na planetę. 

 

Ponieważ są one często produkowane z odzyskanych materiałów, ich produkcja wymaga mniej zasobów naturalnych. Co więcej, projektuje się je do dłuższej pracy, zmniejsza się zatem częstotliwość ich wymiany. To z kolei przyczynia się do redukcji ilości odpadów.

 

Nie inaczej jest w Black Point! Natura już dawno stała się dla nas ważna i dbamy o to, aby żyć w zgodzie z nią.

 

Lubimy mówić, że nasze tonery mają trochę wspólnego z kotami. I nie chodzi tylko o to, że przeciętny futrzak uwielbia siedzieć na rozgrzanej drukarce. 

 

Dlaczego? Bo dzięki Tobie nadajemy im drugie, trzecie, a może i siódme życie (tyle właśnie żyć mają ponoć koty). 

 

Przyszłość Ziemi jest w Twoich rękach

Ekologia to zdecydowanie hit. To, w jakim środowisku będziemy żyć za kilka lat, zależy od nas wszystkich: również od Ciebie. 

 

W Polsce, według danych Bazy wiedzy, zużywamy aż 143 kg papieru na osobę rocznie (dane z 2020 r.)! Na ten wynik składa się m.in. 1,5 mld papierowych faktur w skali roku. Jest to ogromne, realne obciążenie dla środowiska – aby te dokumenty mogły trafić do naszych rąk, konieczne było wycięcie 255 tys. drzew. 

 

Drukuj ekologicznie. Tylko to, co naprawdę niezbędne, a kiedy już to robisz, wybieraj ekologiczne tonery. To naprawdę ma znaczenie!

Ostatnie wpisy:

 • Tusz do drukarki Brother DCP J105

  Tusz do drukarki Brother DCP J105

  Tusz do drukarki Brother DCP J105 to specjalny wkład atramentowy, który umożliwia efektywną i bezpieczną pracę tego modelu. Dla urządzenia dostępne są materiały eksploatacyjne z oficjalnej linii dystrybucyjnej, jednak nie…

  Czytaj >
 • Tusz do Canon

  Tusz do Canon

  Tusz do Canon umożliwia bezproblemowe korzystanie z drukarek atramentowych tej popularnej marki. W ofercie producenta dostępnych jest wiele urządzeń, które wymagają prawidłowego doboru wkładu. Do drukarek firmy Canon pasują nie…

  Czytaj >
 • Tusz Canon Pixma

  Tusz Canon Pixma

  Tusz Canon Pixma jest nieodłącznym materiałem eksploatacyjnym dla drukarek atramentowych z tej cenionej serii. W jej skład wchodzą zróżnicowane technologicznie urządzenia, włącznie z modelami wielofunkcyjnymi. Każda drukarka wymaga jednak trafnego…

  Czytaj >