Precz z folią! Nadchodzi paczkowa rewolucja i ekologiczny transport

Produkt przyjazny środowisku to nie tylko właściwy sposób produkcji. To także ekologiczny transport! Dowiedz się, jak w Black Point zmieniamy świat na lepsze, rezygnując z plastiku i angażując się w działania na rzecz natury.

 

Ekologiczne opakowanie ma znaczenie, nie plastikuj!

Tworzywa sztuczne pozwoliły nam się znacząco rozwinąć. Albo odstresować, bo kto nie lubi folii bąbelkowej?

 

Nie wzięliśmy jednak pod uwagę, jak bardzo mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Dziś, choć wiele mówi się o ochronie środowiska i ekologicznych rozwiązaniach w transporcie, folia pozostaje jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do pakowania. Warzywa? W plastiku. Bułki? Owszem, również.

 

Jeśli nie zmienimy naszych przyzwyczajeń, sytuacja się odwróci, a kupować będziemy folię w bułkach. Ilość mikroplastiku w otoczeniu rośnie, naukowcy z Vrije Universiteit (Free University) Amsterdam w lutym 2022 po raz pierwszy stwierdzili jego obecność w próbce ludzkiej krwi. Może być to dowodem na to, że cząsteczki mikroplastiku są w stanie przemieszczać się po ciele człowieka, a następnie osadzać się w jego narządach, nie jest to więc jedynie senny koszmar!

 

W Black Point postanowiliśmy temu przeciwdziałać. Zamiast generować nowe pokłady tworzyw sztucznych, korzystamy z tego, który dotychczas wyprodukowano. Dajemy mu nowe życie. OH!GREEN to kartridże wykonane w 100% z materiałów pochodzących z odzysku. Proszek do tonera pochodzi z certyfikowanych źródeł, gwarantujących jego odpowiednią jakość i ograniczenie zawartości substancji szkodliwych. Dzięki temu nie przyczyniamy się ani do produkcji plastiku, ani zwiększenia ilości tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci.

 

Co jednak z wysyłką i transportem? Czy pakowanie ekologiczne może prowadzić do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska? Czym zastąpiliśmy folię?

Jak pakujemy OH!GREEN?

Zanim nasz produkt trafi do ciebie, musi zostać odpowiednio zabezpieczony. Przykro nam, ale nie napotkasz w paczce od nas folii bąbelkowej (do redukcji stresu polecamy za to wielorazowe „klikacze”)! Tonery do drukarki OH!GREEN umieszczane są w workach wykonanych ze skrobi. To naturalne, kompostowalne materiały. Oznacza to, że wykonano je z polimerów roślinnych, które nie szkodzą środowisku. Możesz śmiało wrzucić je do przydomowego kompostownika lub pojemnika na odpady zielone, gdzie zostaną „zjedzone” przez mikroorganizmy. Bon appétit, robaczki!

 

Całość umieszczona jest w kartonie i zabezpieczona wypełniaczem. Zwróć przy tym uwagę na znaki ekologiczne na opakowaniach. Oba produkty wykonano z papieru z certyfikatem FSC, czyli pochodzącego z recyklingu. Istnieje ich kilka wariantów – ten, z którego my korzystamy, jest w 100% stworzony z materiałów odzyskanych! Z tego samego papieru wykonujemy również wszystkie ulotki i instrukcje. Oznacza to, że przy ich produkcji nie ucierpiało żadne drzewo. Zamiast ścinać, stanowczo wolimy je sadzić.

 

W Black Point wierzymy, że liczą się przede wszystkim czyny. Dlatego od wielu lat angażujemy się w akcje, które gwarantują kolejne nasadzenia na terenie Polski i edukację z zakresu ekologii. Uważamy, że zrównoważony rozwój to nasza przyszłość.

 

REUSE – ty też możesz na tym skorzystać!

Ekologiczne opakowania jednorazowe? To nie u nas! Nasza paczka ma podwójną wartość, ponieważ możesz ją ponownie wykorzystać! Natura skorzysta na tym podwójnie. Jak? Już tłumaczymy.

 

Kupując kartridż z serii OH!GREEN, wybierasz alternatywny sposób pakowania – mniej uciążliwy dla środowiska. Na tym jednak nie koniec, ponieważ gwarantujemy Ci możliwość zwrotu pustego tonera. I możesz do tego wykorzystać nasze opakowanie!

 

Wystarczy, że zgłosisz chęć oddania zużytego tonera na naszej stronie link i wybierz najbliższy punkt GLS Parcel, do którego możesz odnieść paczkę, lub wybrać inny wygodny dla Ciebie punkt GLS z mapy. Nie martw się, jej podróż została już opłacona. Reszta leży po naszej stronie. Toner trafi do spółki Eco Service Sp. z o.o. Została ona powołana przez Black Point w celu jeszcze efektywniejszego recyklingu.

 

Stamtąd, materiały gotowe do ponownego przetworzenia trafią do wrocławskiej fabryki. Dostaną nowe życie i kto wie – może następny toner OH!GREEN pojawi się u twoich drzwi w tym samym opakowaniu?

 

Ostatnie wpisy: