Ranking drukarek do 700 zł

Drukarka do domu nie musi być droga. Czasem nie warto inwestować w sprzęt, którego możliwości nigdy nie wykorzystasz. Rozejrzeliśmy się wśród przystępnych cenowo i popularnych urządzeń w cenie do 700 zł. Oto 5 dobrych i tanich drukarek!

 

Tanie drukarki

 

W sklepach znajdziesz sporo prostych i tanich drukarek od wielu producentów. Większość z nich dobrze radzi sobie z codziennym drukowaniem. Oczywiście nie oczekuj od nich szczególnej wydajności, ale tzw. stosunek ceny do jakości na pewno Cię usatysfakcjonuje. 

 

Przy wyborze taniej drukarki pamiętaj, że ważna jest nie tylko cena samego urządzenia, lecz także koszt eksploatacji, czyli przede wszystkim tuszu czy tonera. Tanie modele za kilkaset zł to niemal wyłącznie drukarki atramentowe. Wybierz więc taki model, który zapewni Ci sensowną wydajność i umiarkowane zużycie tuszu.

 

Zwróć również uwagę, że tani sprzęt ma swoje ograniczenia. Parametry takie jak szybkość druku czy jego wysoka jakość nie będą tu takie jak w przypadku droższych modeli. Także format papieru jest ograniczony praktycznie do A4 i mniejszych. Tanie urządzenia często nie oferują też dodatkowych opcji jak skanowanie, kopiowanie czy połączenie bezprzewodowe. 

 

Oto ranking tanich drukarek do 700 zł! Znalazły się w nim trzy drukarki atramentowe i dwie laserowe. 

 

Canon Pixma TS305

Tania drukarka atramentowa, kolorowa, przeznaczona do doraźnego użytkowania. Umożliwia wydruk ok. 8 stron na minutę w opcji czarno-białej i do 4 stron w kolorze. Dostępny format drukowania to A4, bez możliwości drukowania dwustronnego. Pojemnik na papier mieści do 60 stron. 

 

Zaletą tego taniego urządzenia jest możliwość podłączenia bezprzewodowego oraz wydruk z telefonu przy wykorzystaniu odpowiedniej aplikacji. Urządzenie dostępne na rynku w przedziale cen 250–350 zł. 

 

Brother HL-1222WE

Wydajne urządzenie, które wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji. Ma kompaktowe rozmiary, idealne do domowego biura, oraz nowoczesny wygląd. Wydrukuje 20 stron na minutę, ale nie ma żadnych innych funkcji poza jednostronnym drukowaniem.

 

Obsługę drukarki ułatwiają interfejs USB, wbudowana opcja Wi-Fi, a także technologia zapobiegająca zacięciom papieru. Format wydruków to A4, cena wynosi 700 zł. 

 

HP OfficeJet Pro 6230

Kolorowa drukarka atramentowa. Świetne urządzenie do małego biura i domu, przydatne do druku zdjęć oraz innych kolorowych dokumentów. Ma sporą wydajność – 18 kartek na minutę w czerni i 10 w kolorze.

 

Zaletą tego urządzenia jest też panel sterowania LED, który pozwala szybko zarządzać drukarką. Funkcja Wi-Fi umożliwia wydruk z dowolnego miejsca, także przy użyciu telefonu. Format druku to A4, a rozdzielczość wynosi 600 x 1200 dpi. Drukarka kosztuje ok. 450-500 zł.

 

CANON Pixma TS5150

Jeszcze jeden model z szerokiej gamy Canon Pixma. Od swojego tańszego kuzyna różni się nieco lepszymi parametrami oraz większą wydajnością i dodatkowymi opcjami. Wydruki czarno-białe przygotowuje z prędkością 13 stron na minutę, kolorowe to prawie 7 stron na minutę. Możliwy jest też automatyczny druk dwustronny. 

 

Tak jak większość drukarek, Pixma daje możliwość skanowania i kopiowania. Skaner posiada rozdzielczość 1200 x 2400 dpi, co zapewnia przyzwoitą jakość. Kopiarka ma funkcję zmiany wielkości kopiowanego dokumentu w zakresie 25%–400% oryginału. Centy tego modelu zaczynają się w okolicach 400 zł. W urządzeniu można zastosować pojemniki na tusz czarny o zwiększonej pojemności, co pozwala zaoszczędzić na eksploatacji.

 

HP LaserJet M110w

Niedroga i wydajna drukarka laserowa. Nieco droższa od poprzedników (ok. 700 zł), ale pozwala korzystać z zalet druku laserowego, czyli przede wszystkim większej prędkości wydruku – w tym przypadku do 20 stron na minutę. 

 

HP LaserJet M110w to dobre urządzenie do przygotowywania dokumentów, dostępne wyłącznie w opcji czarno-białej i formacie A4 w jakości 600 x 600 dpi. Drukuje także koperty. Nie ma niestety możliwości druku dwustronnego.

 

Na koniec przydatna wskazówka. Jak obniżyć koszty eksploatacji drukarki? Zamień oryginalne tusze i tonery na zamienniki. W sklepie Black Point znajdziesz szeroką ofertę zamienników tonerów i tuszy – wiele z nich ma nawet większą wydajność niż produkty oryginalne!

Ostatnie wpisy:

 • przygotowanie kalendarza

  Jak samodzielnie wydrukować kalendarz?

  Praktyczne wskazówki jak wydrukować kalendarz Google Bez kalendarza ani rusz! Jednodzielny, trójdzielny, plakatowy do powieszenia na ścianie, a może stojący… Zwykle kupujesz go w sklepie, ale możesz też stworzyć i…

  Czytaj >
 • papier z recyklingu

  Czy wiesz, jak powstaje makulatura?

  Rodzaje i zastosowanie makulatury Na świecie produkuje się dziś ok. 300 mln ton papieru rocznie. Wytwarzanie tak dużej jego ilości nie byłoby możliwe bez udziału makulatury. W jaki sposób zużyty…

  Czytaj >
 • drukarki sklepowe

  Drukarka termiczna – dla kogo i czy warto

  Z drukarkami termicznymi masz do czynienia na co dzień, choć może o tym nie wiesz. To one drukują wszystkie paragony sklepowe! Na czym polega druk termiczny i jakie ma zastosowania? …

  Czytaj >