Top 5 drukarek dla Home Office i pracy zdalnej

Doświadczenia ostatniego roku pokazały, że praca zdalna jest nie tylko możliwa, ale czasami wręcz konieczna. Dzisiejsza niepewna rzeczywistość sprawia, że coraz więcej osób przechodzi na Home Office lub decyduje się na pracę w modelu hybrydowym, przeplatając wizyty w biurze z pełnieniem obowiązków służbowych z poziomu prywatnego biurka. 

Aby praca w domu była efektywna, niezbędne okazuje się wyposażenie w odpowiednie zaplecze technologiczne. Jednym z najpotrzebniejszych sprzętów jest drukarka, bez której trudno wyobrazić sobie zarówno pracę biurową, jak i Home Office. Jaką drukarkę wybrać, by jeszcze sprawniej i wygodniej pracować z domu? Sprawdź nasz ranking i znajdź rozwiązanie idealne dla Twoich potrzeb!

Dlaczego potrzebujesz drukarki w domu?

Drukarka stanowi niemal nieodłączny element wyposażenia każdej przestrzeni biurowej. Coraz częściej okazuje się równie niezbędna także w prywatnych domach, gdzie potrzeba wydrukowania rozmaitych materiałów towarzyszy domownikom właściwie na co dzień. Dotyczy to uczniów czy studentów, dla których stworzyliśmy ranking najlepszych drukarek. Jeśli nadal się uczysz i chcesz tworzyć pomocne materiały edukacyjne w profesjonalnej jakości, koniecznie sprawdź to zestawienie.

 

 

Na coraz większą skalę zaczyna to dotykać również osoby pracujące zdalnie, które na każdym kroku napotykają konieczność szybkiego wydrukowania firmowych dokumentów. Na rynku powszechnie dostępne są różnorodne urządzenia do pracy zdalnej. Wśród nich bez wątpienia prym wiedzie urządzenie drukujące, pozwalające zorganizować odpowiednie warunki do pracy i umożliwiające wykonywanie obowiązków z niesłabnącą wydajnością. Ponadto mając wysokiej jakości drukarkę na wyposażeniu domowym, zdecydowanie szybciej sfinalizujesz każde powierzone Ci zadanie. 

Drukarka do domu na Home Office — na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając drukarkę do pracy zdalnej w domu, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Ważne, aby urządzenie to odznaczało się dużą wydajnością i wysoką jakością wydruku, pozwalającą na dokładne odwzorowanie każdego szczegółu obrazu. Drukarka przeznaczona do domu powinna cechować się także kompaktowymi wymiarami, dzięki którym z łatwością wygospodarujesz na nią miejsce nawet w niewielkim pomieszczeniu. Przystępna cena i dostępność materiałów eksploatacyjnych to kolejne kwestie, jakie warto wziąć pod uwagę przy zakupie drukarki. Pamiętając o wskazanych wymogach, przygotowaliśmy zestawienie drukarek wprost stworzonych do pracy zdalnej. 

Brother HL-1110E 

Ten model to rozwiązanie idealne dla Home Office. Drukarka wykorzystuje nowoczesną technologię laserową, dzięki czemu zapewnia wysoką jakość wydruku i dużą szczegółowość obrazu. Co istotne, urządzenie jest niezwykle ciche, co sprawia, że jej działanie nie będzie rozpraszać i z pewnością ułatwi skoncentrowanie się wyłącznie na zadaniach służbowych. 

Xerox Phaser 3020

To kolejna warta rozważenia drukarka laserowa, która zapewnia drukowanie bezprzewodowe, a także możliwość połączenia jej z urządzeniem mobilnym. Została stworzona z myślą o potrzebach pojedynczych użytkowników, dlatego odznacza się niewielkimi rozmiarami i intuicyjnym interfejsem. Wydajny procesor pozwala natomiast na szybką realizację każdego projektu. 

HP Laser MFP 135a

To wielofunkcyjne urządzenie od HP to duża wydajność w przystępnej cenie. Umożliwia drukowanie, kopiowanie i skanowanie, zapewniając wyrazisty tekst i zadowalającą ostrość obrazu. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi jest dodatkowo banalnie prosta w użytkowaniu.

HP LaserJet Pro MFP M28a 

Dzięki rozmyślnie zaplanowanym wymiarom ten model z łatwością dopasuje się do przestrzeni, którą dysponujesz. Za jego pomocą nie tylko sprawnie wydrukujesz potrzebne materiały, ale także zyskasz możliwość skanowania i kopiowania w profesjonalnej jakości. Drukarka została dodatkowo wyposażona w technologię HP Auto-On/Auto-Off, pozwalającą znacznie zaoszczędzić energię.

HP Laser 107a

To rozwiązanie przeznaczone do codziennych zadań domowych. Monochromatyczna drukarka laserowa z wbudowanym, przejrzystym wyświetlaczem jest ponadto energooszczędna, dzięki czemu zapewni Ci wysoką ekonomię i wygodę pracy. 

Podsumowanie rankingu drukarek 

Drukarka to jeden z najpotrzebniejszych sprzętów do pracy zdalnej, którego niezawodność liczy się szczególnie dla pracowników pozostających na Home Office. Aby sprzęt drukujący służył na długo i zapewniał komfort pracy, należy pamiętać o regularnej wymianie materiałów eksploatacyjnych. Wysokiej jakości tusze i tonery do wielu modeli drukarek, także tych przedstawionych w powyższym rankingu, znajdziesz w sklepie Black Point. Nasze produkty odznaczają się dużą wydajnością, a ich bezkompromisowej jakości jesteśmy tak pewni, że objęliśmy je dodatkowo bezterminową gwarancją. Wszystko w trosce o to, by Twoje drukowanie stało się całkowicie bezproblemowe!

Ostatnie wpisy:

 • przygotowanie kalendarza

  Jak samodzielnie wydrukować kalendarz?

  Praktyczne wskazówki jak wydrukować kalendarz Google Bez kalendarza ani rusz! Jednodzielny, trójdzielny, plakatowy do powieszenia na ścianie, a może stojący… Zwykle kupujesz go w sklepie, ale możesz też stworzyć i…

  Czytaj >
 • papier z recyklingu

  Czy wiesz, jak powstaje makulatura?

  Rodzaje i zastosowanie makulatury Na świecie produkuje się dziś ok. 300 mln ton papieru rocznie. Wytwarzanie tak dużej jego ilości nie byłoby możliwe bez udziału makulatury. W jaki sposób zużyty…

  Czytaj >
 • drukarki sklepowe

  Drukarka termiczna – dla kogo i czy warto

  Z drukarkami termicznymi masz do czynienia na co dzień, choć może o tym nie wiesz. To one drukują wszystkie paragony sklepowe! Na czym polega druk termiczny i jakie ma zastosowania? …

  Czytaj >