Drukarki tanie w eksploatacji – ranking 2021

Drukarka jest podstawowym wyposażeniem firm z różnych branż oraz niezbędnym elementem wielu domów. Szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń okazuje się być niezwykle przydatnym sprzętem, dla tych, którzy pracują lub uczą się z domu. Zarówno podczas wykonywania służbowych obowiązków, jak i przygotowywania się do sprawdzianu, czy testu zachodzi potrzeba wydrukowania potrzebnych materiałów. W związku z zapotrzebowaniem na drukarki przy pracy zdalnej, jak i stacjonarnej, wybraliśmy 7 wartych rozważenia urządzeń. Są to modele zarówno atramentowe jak i laserowe, kolorowe oraz monochromatyczne w przystępnych cenach. Podczas tworzenia rankingu najważniejsze było dla nas to, aby pomóc Ci w wyborze najlepszej drukarki, która będzie spełniała Twoje oczekiwania. Korzystne ceny wybranych przez nas urządzeń, nie oznaczają obniżonej efektywności oraz wydajności ich działania. Każdy z poniższych modeli sprawdzi się idealnie zarówno dla pracownika zdalnego, studenta, ucznia oraz do codziennego funkcjonowania firmy. Poznaj wybrane przez nas najlepsze drukarki tanie w eksploatacji!

Brother HL-B2080DW – wydruk z Black Point do 5 gr./str.

Pierwszą naszą propozycją jest model HL-B2080DW od firmy Brother. Jest to urządzenie kompaktowe, które wyróżnia się minimalistycznym designem. To drukarka laserowa tania w eksploatacji, pomimo wyższej ceny samego urządzenia, nie generuje wysokich kosztów podczas jej użytkowania. Model HL-B2080DW jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, a dzięki bezprzewodowemu interfejsowi możliwe jest drukowanie bezpośrednio ze smartfonów oraz tabletów. Cechą charakterystyczną tej drukarki jest drukowanie dużych ilości dokumentów przy użyciu bardzo wydajnych tonerów. Przekłada się to na niższy koszt każdej z wydrukowanych stron. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość drukowania dwustronnego, co nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale również obniża koszty druku.

HP LaserJet Pro M304a – wydruk z Black Point do 6 gr./str.

Jest to uniwersalna drukarka, która sprawdzi się świetnie zarówno w domu jak i w małej firmie. Wyróżnia ją wysoka ekonomia pracy oraz energooszczędność, a wszystko to idzie w parze z szybkością działania urządzenia. Cechą charakterystyczną tego modelu jest to, jak szybko drukarka przechodzi z trybu uśpienia w tryb pracy. Kolejną zaletą HP LaserJest Pro M304a jest jej szybkie konfigurowanie i łatwość w zarządzaniu ustawieniami urządzenia. Wpływa to bezpośrednio na zwiększenie ogólnej wydajności pracy. Jest to drukarka laserowa z wydajnymi tonerami, które charakteryzują się możliwością drukowania bardzo dużej ilości dokumentów.

Xerox Phaser 3052 – wydruk z Black Point do 7 gr./str.

Powyższa drukarka laserowa jest niezwykle kompaktowym urządzeniem, które z pewnością docenią domownicy oraz pracownicy niewielkich firm. Zapewnia szybkie wydruki, całkowitą niezawodność oraz oszczędność miejsca. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o małych pomieszczeniach, dlatego wyróżnia się niezwykle cichą pracą i posiada wbudowaną sieć bezprzewodową. Ta monochromatyczna drukarka laserowa może łączyć się ze sprzętem, który posiada dostęp do Wi-Fi. Takie rozwiązanie umożliwia bezpieczne połączenie urządzenia z laptopami, smartfonami oraz tabletami. Dzięki trybom oszczędzania energii tonera oraz wykorzystanie sterownika druku Earth Smart, możliwe jest wydawanie mniejszej ilości środków na materiały eksploatacyjne oraz elektryczność.

Epson EcoTank ITS L3156

Ta drukarka atramentowa jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które pozwala na wydajne drukowanie, kopiowanie i skanowanie w jednym miejscu. Zaletą powyższego modelu jest jego kompaktowa wielkość, dzięki której zmieści się w każdym pomieszczeniu zarówno w domu jak i w biurze. Urządzenie Epson EcoTank ITS L3156 posiada łączność bezprzewodową, która pozwoli na drukowanie dokumentów z dowolnego miejsca. Cechą charakterystyczną powyższego modelu są pojemniki na atrament, które zostały umieszczone z przodu produktu. Umiejscowienie zbiorników na atrament z przodu urządzenia zapewnia łatwy dostęp przy uzupełnianiu pojemników oraz dobrą widoczność poziomów atramentu.

Canon Pixma TS705

Powyższy model wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, dzięki którym zmieści się w każdym miejscu w domu oraz w biurze. Jest to drukarka w atrakcyjnej cenie, która pomimo swoich wymiarów (najmniejsze 5-atramentowe urządzenie Canona) ma dużą pojemność (350 arkuszy zwykłego papieru – korzystając z obu podajników) i pozwala na tworzenie wysokiej jakości dokumentów oraz zdjęć, a wszystko to dzięki bezproblemowej łączności. Urządzenie zostało wyposażone w pojemniki z atramentem w rozmiarze XL i XXL, dzięki czemu ich wydajność jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku standardowych elementów. Jest to wyjątkowa, tania drukarka z tanim tuszem, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Brother DCP-1510E

Jest to urządzenie wielofunkcyjne do drukowania wysokiej jakości dokumentów, plików tekstowych oraz grafik. Cechuje je wysoka energooszczędność oraz ekonomia pracy – te dwa czynniki skutecznie obniżają koszty utrzymania drukarki. Cechą charakterystyczną powyższego modelu jest to, jak cicho pracuje. Poziom hałasu niższy niż 51 dB został osiągnięty poprzez rezygnację z wentylatora w budowie urządzenia. Dodatkowo dzięki specjalnym wałkom wydruki są zabezpieczone przed zakrzywieniami oraz zagnieceniami. Ta drukarka laserowa posiada pojemny pojemnik papieru i charakteryzuje ją łatwa wymiana elementów eksploatacyjnych. Wszystkie te cechy sprawiają, że Brother DCP-1510E to urządzenie niezawodne i niezwykle wydajne.

Podsumowanie

Na rynku dostępnych jest wiele drukarek w różnych cenach. W naszym rankingu przedstawiliśmy urządzenia wyróżniające się wysoką wydajnością oraz bardzo dobrą jakością druku, które dodatkowo nie należą do górnej półki cenowej. Wybór konkretnego modelu jest uzależniony od Twoich potrzeb i tego, w jakim celu będziesz używać drukarki. Jeśli nie masz za wiele miejsca na takie urządzenie, ale zależy Ci na wysokiej jakości wydrukach to dobrym wyborem będzie Canon Pixma TS705. Wysoka wydajność tonerów, możliwość drukowania bezpośrednio ze smartfona oraz drukowanie dwustronne – to tylko niektóre cechy charakterystyczne dla urządzenia HL-B2080DW od firmy Brother, które sprawdzi się idealnie dla małej firmy. Poszczególne modele HP wyróżniają się niską ceną, ale jednocześnie są drukarkami tanimi w eksploatacji. Każde z urządzeń, które znajdują się w naszym rankingu, może być dla kogoś tym najlepszym. Pracownik trybu zdalnego, uczeń lub niewielkie przedsiębiorstwo – wszyscy znajdą model dostosowany do swoich oczekiwań.

Ostatnie wpisy: