Jaka drukarka do domu? Ranking 7 drukarek domowych 2021

Dla wielu użytkowników drukarek ten sprzęt jest nieoceniony w pracy biurowej. Jednak również w gospodarstwach domowych zachodzi potrzeba wydrukowania niezbędnych materiałów. W świetle ostatnich wydarzeń duża część społeczeństwa była zmuszona przejść na tryb pracy zdalnej. W takiej sytuacji, gdy trzeba wydrukować potrzebne dokumenty, grafiki czy fotografie, dostęp do firmowej drukarki jest ograniczony lub niemożliwy. Stworzyliśmy ranking najlepszych drukarek do domu, dla tych którzy stoją przed wyborem tego sprzętu. Najważniejszymi założeniami, którymi kierowaliśmy się podczas przygotowywania listy, były następujące cechy: wysoka jakość wydruków, ekonomiczność, dobra wydajność oraz korzystne cenowo dodatki do urządzenia. Dzięki dokładnemu opisowi każdego z modeli łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję co do konkretnej drukarki. Oprócz tego dowiesz się również, jakie są różnice pomiędzy urządzeniami, które działają na podstawie atramentu a tymi, których kluczowym elementem jest kartridż z proszkiem tonerowym.

Drukarka atramentowa a laserowa

W poniższym wpisie opisane zostaną drukarki atramentowe oraz laserowe. Pierwszy typ urządzenia działa z użyciem atramentu, który znajduje się w pojemnikach z tuszem. Drukarki atramentowe to urządzenia uniwersalne, które sprawdzą się do wydruku dokumentów tekstowych, fotografii oraz grafik. Trwałość uzyskiwanych materiałów z tego rodzaju urządzenia jest oceniana przez użytkowników jako dobra, jednak warto zaznaczyć, że jest gorsza niż w przypadku drukarek laserowych.   Z kolei do wad drukarek atramentowych zaliczyć można wysokie koszty eksploatacji. Wynikają one z niskiej wydajności pojemników z tuszem, ponieważ te elementy wymagają częstej wymiany na nowe. Dodatkowo atrament w kartridżu może zaschnąć, gdy nie używasz drukarki regularnie.

 

Drukarka laserowa jest wyposażona w pojemniki, które zawierają proszek tonerowy. Jest to substancja, której cząsteczki nie ulegają wysychaniu, dlatego tonery wystarczają na zdecydowanie dłużej niż tusze. W związku z tym urządzenie laserowe jest tańsze w eksploatacji niż wersja atramentowa. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że drukarki laserowe są droższe niż drukarki atramentowe. Jest to jednak inwestycja, która szybko się zwraca, ponieważ w tych urządzeniach nie trzeba tak często wymieniać materiałów eksploatacyjnych. Jakość wydruku w przypadku drukarki laserowej jest na bardzo wysokim poziomie, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagające osoby. Jeśli zależy Ci na szybkiej pracy urządzenia, drukarka laserowa z pewnością Cię nie zawiedzie.

Cechy drukarki domowej

Podczas wybierania drukarki do domu istnieje kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę. Zastanów się, jak dużo masz miejsca na takie urządzenie i gdzie będziesz je trzymać. Wymiary drukarki to z pewnością ważny aspekt. Wiele modeli zostało zaprojektowanych z myślą o użytkownikach domowych, którzy nie mają zbyt dużo miejsca na tego typu urządzenia. Kolejną kwestią, która dla niektórych może być istotna, jest głośność pracy drukarki. Ciche urządzenie zapewnia komfort podczas wykonywania obowiązków służbowych lub w trakcie nauki. Przed zakupem konkretnego modelu drukarki należy również zastanowić się nad kwestiami związanymi z jej eksploatacją. Tusze są zazwyczaj tańsze od tonerów, jednak wystarczają na krócej, a dodatkowo istnieje ryzyko zaschnięcia atramentu. Wszystko zależy również od tego jak często zamierzasz korzystać z drukarki oraz w jakich celach. Fotografie oraz grafiki to wydruki zazwyczaj kolorowe, które zużywają duże ilości materiałów eksploatacyjnych, z kolei dokumenty oraz wykresy wprost przeciwnie. 

 

Zapoznaj się z naszymi propozycjami na dobre oraz ekonomiczne drukarki do domu, które posłużą przez długi czas.

Drukarka HP M15A

Powyższy model jest kompaktową drukarką laserową, która z pewnością zmieści się w każdym domu. Cechuje ją wysoka energooszczędność (technologia HP Auto On/Auto Off pozwala na niskie zużycie energii) oraz wydajność, która przekłada się na niskie koszty eksploatacji urządzenia. Ogromną zaletą modelu HP M15A jest jego tempo pracy, które osiąga prędkość 18 str./min. Dzięki temu nie tracisz wiele czasu, czekając na potrzebne dokumenty. Nieskomplikowane menu urządzenia pozwala na intuicyjne korzystanie z drukarki. Pomimo niewielkich wymiarów sprzętu, jakość uzyskiwanych wydruków jest na bardzo wysokim poziomie. Dodatkową zaletą jest pojemny podajnik na papier, który mieści 150 kartek. To urządzenie sprawdzi się idealnie u osób, które mają potrzebę drukowania dużych ilości dokumentów. Model M15A firmy HP to tania drukarka do domu, której koszty eksploatacyjne również są niskie. Bardzo podobnym modelem jest M15W, którego producentem jest również HP. Wspomniany rodzaj jest dodatkowo wyposażony w WiFi, co pozwala na drukowanie plików z chmury oraz z urządzeń mobilnych.

Drukarka Brother HL-1110E

Drukarka laserowa HL-110E firmy Brother świetnie sprawdzi się we wszystkich gospodarstwach domowych. Zaletą tego modelu jest pojemny podajnik papieru, który podnosi komfort użytkowania drukarki. Ekonomia urządzenia HL-1110E oraz wysoka wydajność tonerów wpływają na korzystne warunki eksploatacji. Nowoczesna technologia laserowa zapewnia wysoką jakość wydruków, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Dodatkową zaletą tego modelu jest fakt, że urządzenie nie ma problemów z zacinaniem się papieru. Ważną informacją jest poziom hałasu w tej drukarce, który wynosi mniej niż 51 dB i wynika to z tego, że ten model nie posiada wentylatora. Na niezawodność urządzenia wpływają specjalne wałki, które chronią wydruki przed zagnieceniami i zakrzywieniami. Kolejną zaletą drukarki są jej niewielkie wymiary, które pozwalają na umieszczenie urządzenia nawet na małym biurku lub niedużej półce.

Xerox Phaser 3020

Drukarka laserowa Xerox Phaser 3020 to kompaktowe urządzenie, które idealnie sprawdzi się w każdym domu. Co ważne, instalacja tego modelu jest prosta i sprawna, w związku z czym każdy poradzi sobie ze wspomnianym procesem. Intuicyjne menu pozwala na szybkie i bezproblemowe drukowanie. Zaletą modelu Xerox 3020 jest obsługa łączności WiFi, dzięki czemu urządzenie można postawić w wygodnym dla Ciebie miejscu. Jest to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również bardzo komfortowe. W związku z możliwością łączenia się w sposób bezprzewodowy, z powyższego modelu możesz korzystać za pomocą smartfona oraz tabletu. Ta tania drukarka do domu charakteryzuje się szybkim tempem pracy, ponieważ jest w stanie wydrukować nawet 21 stron w ciągu minuty.

HP laser 107a

Model HP laser 107a to bardzo dobre rozwiązanie spełniające oczekiwania użytkownika, który korzysta z drukarki regularnie. To ciekawa propozycja od marki HP, która charakteryzuje się dużą szczegółowością wydruku oraz pojemnym podajnikiem na papier. Powyższy model drukarki ma dobrą ekonomię pracy oraz elementy eksploatacyjne, które łatwo się wymienia. Te dwie cechy pozwalają skutecznie obniżyć koszty związane z utrzymaniem urządzenia. Użytkownicy tej drukarki w opiniach zwracają jednak uwagę na częste aktualizacje sprzętu, które w dłuższej perspektywie mogą być uciążliwe. Do zalet modelu HP laser 107a można zaliczyć jego wymiary, które są niewielkie oraz uniwersalny design produktu, który świetnie wpasuje się do każdej przestrzeni.

Xerox B210

Powyższa drukarka monochromatyczna marki Xerox jest urządzeniem, które działa z wykorzystaniem lasera. Dzięki dostępnemu modułowi WiFi z urządzeniem mogą połączyć się wszyscy, którzy mają dostęp do sieci. Ta możliwość zdecydowanie ułatwia i usprawnia nie tylko korzystanie z drukarki, ale również Twoją pracę. Kolejną zaletą powyższego modelu jest bardzo niski poziom hałasu, który jest generowany podczas korzystania z urządzenia. Istotną zaletą, na którą zwraca uwagę wielu użytkowników powyższej drukarki, jest duplex automatyczny, co oznacza, że urządzenie ma możliwość automatycznego druku dwustronnego. Szybkość pracy tego sprzętu jest bardzo dobra, ponieważ Xerox B210 jest w stanie wydrukować nawet 30 stron w ciągu minuty. Ta ekonomiczna drukarka do domu świetnie sprawdzi się w przypadku kilkuosobowej rodziny, ponieważ według zaleceń producenta optymalna liczba użytkowników powyższego urządzenia to od jednej do pięciu osób.

Brother HL-L2312D

Powyższy model marki Brother to bardzo dobra, ekonomiczna drukarka do domu. To urządzenie posiada duży podajnik papieru, który zmieści nawet 250 arkuszy. Dzięki temu nie musisz za często dokładać kolejne kartki. Warto wspomnieć, że model HL-L2312D został stworzony w taki sposób, aby można było rozpocząć pracę już kilka minut po rozpakowaniu urządzenia z pudełka. Ta konkretna drukarka posiada szereg cech, które wpływają na usprawnienie pracy. Jednym z nich jest bardzo dobre tempo działania, ponieważ model HL-L2312D drukuje do 30 stron na minutę. Powyższe urządzenie jest wydajne ze względu na większe niż standardowo pojemniki z tonerami. Dodatkową zaletą docenianą przez wielu użytkowników jest automatyczne drukowanie dwustronne, inaczej nazywane duplexem automatycznym.

 

HP Neverstop 1000w

Ten model drukarki laserowej monochromatycznej od firmy HP charakteryzuje się ekonomiczną pracą oraz wysoką jakością wydruków. Dzięki bezprzewodowemu interfejsowi możliwe jest korzystanie ze sprzętu za pomocą smartfona oraz tabletu, usługi Dropbox oraz dysku Google. HP Neverstop 1000w wyróżnia minimalistyczny design, w związku z czym będzie pasować do każdej przestrzeni. Cechą charakterystyczną powyższej drukarki jest fakt, że tonery można napełniać, nie ma potrzeby wymiany całych pojemników. Jednak nie zmniejsza to ilości zużytych elementów, ponieważ aby napełnić materiał eksploatacyjny niezbędna jest specjalna strzykawka. Uniwersalny i ponadczasowy design tej dobrej drukarki do domu sprawdzi się w każdym wnętrzu i będzie świetną inwestycją na lata.

 

W naszym rankingu przedstawiliśmy najlepsze drukarki do domu, na których zakup nie trzeba przeznaczać fortuny, ponieważ każdy model należy do średniej półki cenowej. Są to urządzenia ekonomiczne, które cechują się wysoką wydajnością, a jednocześnie jakość ich wydruków jest bardzo dobra. Jeśli nie masz za wiele przestrzeni na drukarkę, świetnym wyborem będzie model M15A marki HP. Niezwykle niski poziom hałasu, pojemny podajnik papieru oraz wysoka wydajność – to z kolei niektóre z najważniejszych zalet urządzenia Brother HL-1110E. Jeśli natomiast zależy Ci na ekologii i często drukujesz dwustronnie, Twoje wymagania spełnią drukarki Xerox B210 lub Brother HL-L2312D, które posiadają duplex automatyczny. Wybór konkretnej drukarki zależy od Twoich potrzeb oraz od tego, w jakim celu będziesz jej używać.

Ostatnie wpisy:

 • przygotowanie kalendarza

  Jak samodzielnie wydrukować kalendarz?

  Praktyczne wskazówki jak wydrukować kalendarz Google Bez kalendarza ani rusz! Jednodzielny, trójdzielny, plakatowy do powieszenia na ścianie, a może stojący… Zwykle kupujesz go w sklepie, ale możesz też stworzyć i…

  Czytaj >
 • papier z recyklingu

  Czy wiesz, jak powstaje makulatura?

  Rodzaje i zastosowanie makulatury Na świecie produkuje się dziś ok. 300 mln ton papieru rocznie. Wytwarzanie tak dużej jego ilości nie byłoby możliwe bez udziału makulatury. W jaki sposób zużyty…

  Czytaj >
 • drukarki sklepowe

  Drukarka termiczna – dla kogo i czy warto

  Z drukarkami termicznymi masz do czynienia na co dzień, choć może o tym nie wiesz. To one drukują wszystkie paragony sklepowe! Na czym polega druk termiczny i jakie ma zastosowania? …

  Czytaj >